Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018

 1. Dziś 31 niedziela zwykła.
 • Przypominamy, że nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele są codziennie o godz. 1800 a w środy i niedziele o godz. 1730. Po każdym nabożeństwie będzie celebrowana Msza św. w intencji wypominanych. W dalszym ciągu można składać kartki wypominkowe w zakrystii po każdej Mszy św. (wzór do pobrania w PDF lub WORD)
 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • Sześciu bł. Męczenników Redemptorystów hiszpańskiej wojny domowej we wtorek.
 • Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie oraz przypada 286 rocznica powstania Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Będziemy polecać Bogu na Mszy św. wieczornej w piątek zmarłych Redemptorystów posługujących w Głogowie, zmarłych w minionym roku Redemptorystów i ich krewnych oraz wszystkich dobroczyńców naszego Domu Zakonnego.
 1. W tym dniu zapraszamy:
 • we wtorek na spotkanie z Panem Stanisławem Srokowskim, historykiem znawcą tematów o UPA w Auli Gerarda o godz. 17.00.
 • w przyszłą niedzielę przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę w parafii św. Mikołaja o godz. 9.30. Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów i Społeczny Komitet obchodów 100 – leci Odzyskania Niepodległości organizuje Marsz sprzed Ratusza o godz. 12.00. W kościele na Koperniku koncert patriotyczny o godz. 1600. A w sobotę Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Zespół „Klemensiątka” i „Za Tobą” zapraszają na koncert patriotycznych pieśni w sobotę o godz. 19.15 w naszym kościele. (szczegóły na na naszej stronie)
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, a taca będzie przeznaczona na remont kościoła.
 1. Inne ogłoszenia.
 • Zapraszamy, którzy byli zaangażowani w Ruch Światło – Życie w latach 1981‑1989 w parafii św. Klemensa w Głogowie. Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2018r. (sobota) o godz. 14.00 Mszą św., później Agapé. Wszelkie informacje na stronie internetowej parafii i Facebook-u.
 • Zapraszamy na Rekolekcje biblijne w dniach od 30 listopada do 1 grudnia w naszej parafii. W programie: konferencje biblijne, praca w grupach z Pismem św., indywidualne rozważanie słowa Bożego, adoracja Najśw. Sakramentu, czas świadectw, Eucharystia, wspólne posiłki. Temat rekolekcji: „Spotkanie Jezusa z Bartymeuszem”. Szczegóły i informacje o zapisach na plakacie.
 • Z okazji rocznicy parafii i kościoła, została wydana płyta z nagraniem koncertu organowego, jaki odbył się 16 września w naszym kościele oraz został wydany album o historii Redemptorystów w Głogowie. Można nabyć w sklepiku parafialnym za dowolną ofiarę.
 • w kościele do obejrzenia jest wystawa o Czcigodnym Słudze Bożym o.Bernardzie Łubieńskim.
 • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zofia Gospodar, lat 90 z ul. 1 Maja; + Janina Glapa, lat 93 z ul. Słowackiego; + Henryk Dąbek, lat 68 z pl.1000-lecia; + Maria Kaśków,  lat 93 i + Teresa Dubaj,  lat 71 z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…