Wielka majówka Rodzinna w Parafii św. Klemensa w Głogowie

W niedzielę 28 maja (W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego) w Parafii p.w. św. Klemensa w Głogowie odbył się Wielki Piknik Rodzinny z inicjatywy Parafii oraz Katolickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego im. św. Klemensa Hofbauera, powołanego niedawno przy parafii. Festyn rodzinny rozpoczął się Mszą Św. o godz. 12:30, którą celebrował proboszcz o. Łukasz Wójcik.
Celem pikniku było zintegrowanie parafian i wspieranie wartości rodzinnych poprzez wspólnie spędzony czas. Termin festynu był swoistym połączeniem trzech ważnych dla rodziny świąt: Dnia Matki, dnia Dziecka i dnia Ojca. Przy tej okazji zebrany dochód ze sprzedaży losów i cegiełek zasili projekt powstania przy parafii pierwszego katolickiego przedszkola na terenie Głogowa.
Przybyli tego dnia parafianie i goście, nie tylko Głogowianie, mieli okazję wybierać w bardzo bogatej ofercie atrakcji. Dla najmłodszych uczestników rozstawiono dmuchane zamki, które cieszyły się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem. Najmłodszych uczestników festynu rozbawiali klauni; były banki mydlane i skręcane balonów. Chętne dzieci mogły pomalować swoje buźki i przebrać się m. in. za ulubionych bohaterów bajek. Dla nich przygotowano również konkursy i quizy z cennymi nagrodami. Festyn uatrakcyjniły także pokazy strażacki, policyjny i pogotowia ratunkowego. Uczestnicy pikniku mieli okazje zobaczyć z bliska i od środka jak wygląda na co dzień trudna i oddana praca strażaka, policjanta i ratownika medycznego. Chętni parafianie mieli nawet okazję pomiaru poziomu glukozy we krwi.
Dla zaspokojenia głodu i pragnienia organizatorzy zapewnili smaczne potrawy t.j.: grochówka, żurek, bigos, pierogi, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz najróżniejsze domowe wypieki, przygotowane przez nasze parafianki. Na stoisku Lubinpexu można było zakupić natomiast kiełbaski i karkówkę z grilla. Zebrana kwota ze sprzedaży cegiełek zasili finansowo inicjatywę obywatelską, otworzenia katolickiego przedszkola przy naszej parafii.
Na profesjonalnej scenie, użyczonej przez Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, liczne zespoły zabawiały publiczność zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy i śpiewu. Na scenie wystąpili: „Klemensiątka”,” Za Tobą”, chór Gospel „Space of Grace”, „Radocha”.
Również dla dorosłych przygotowano coś ciekawego. Małżonkowie mogli wziąć udział w teleturnieju małżeńskim. Liczni darczyńcy zasponsorowali cenne nagrody m.in.: odkurzacz, mikrofalówka, hulajnogi, rower stacjonarny, sprzęt sportowy i wiele innych.
Największą atrakcją festynu był występ kultowego zespołu Disco Polo „Bayer Full” o godz. 21:00, zasponsorowany przez głównego fundatora imprezy p. Pawła Wojciechowskiego z firmy Intero. To właśnie na ten punkt programu publiczność czekała najbardziej. Sławomir Świerzyński tradycyjnie wprawił przybyłą licznie publiczność w doskonały humor. Wokalista zaśpiewał z publicznością swoje największe przeboje, nie zabrakło również pieśni religijnych dedykowanych Maryi. Świetna atmosfera i wspólna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
Cała impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie ofiarność parafian oraz licznych sponsorów.
Nad piknikiem honorowy patronat objęli Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego Jarosław Dudkowiak.

Sławomir Sikora

zdjęcia w galerii (fot.S.Basińska, K.Napieraj, J.Kukła)

« 1 z 6 »