Śladami Świętego Pawła Pielgrzymka do Grecji 10 – 21.04.2018 r. – (12 dni)

Dzień I

Wyjazd z Głogowa o godz. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie stolicy Czech: klasztor na Strahovie, Loreta(kościół w którym znajduje się kopia domku Matki Bożej z włoskiego Loreto), Pałac Schwarzenbergów, Hradczany (zamek, katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha), Mała Strana (rynek, kościół św. Mikołaja, Sanktuarium Dzieciątka Jezus – Msza Święta), Mostek zakochanych, Pałac i Ogrody Wallensteina, Most Karola, Zwiedzanie Rynek staromiejski, Kościół MB Tyńskiej, Ratusz, Hanuszowy zegar, Plac Wacława – miejsce najważniejszych wydarzeń w XX – wiecznej historii Czech. Przejazd na nocleg w okolicach Znojma.

Dzień II

Śniadanie. Przejazd do Tasovic nad Dyją. Miejsca urodzenia Św. Klemensa Hofbauera. Zwiedzanie miejsc związanych z postacią Świętego. Przejazd do Wiednia. Wjazd na Kahlenberg. Przejazd przez Grinzing-dzielnice winiarzy do centrum. Zwiedzanie Starego Miasta (Kościół Karola Boromeusza, Opera, Hoffburg, Katedra Św. Szczepana. Kościół Maria am Gestade – miejsce wiedeńskiej działalności Św. Klemensa. Msza Św. Przejazd Ringiem: Plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz, Uniwersytet, Przejazd na nocleg w okolicach Bratysławy. Obiadokolacja

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie stolicy Słowacji: Zamek, Katedra Św. Marcina, Rynek. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier: Wzgórze Gellerta, Zamek, Kościół Macieja-Msza Święta, Baszta Rybacka, Parlament, Kościół Macieja, Aleja Andrassyego, Plac Millenijny, Mosty dunajskie. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Wieczorem rejs statkiem po Dunaju.

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Belgradu. Zwiedzanie miasta: Cerkiew Świętego Sawy, uliczki Starego Miasta, Twierdza Kalemegden – malowniczo położona u ujścia Sawy do Dunaju. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Niszu. Obiadokolacja.

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do Salonik. Zwiedzanie miasta związanego z działalnością Świętego Pawła: Biała Wieża, Katedra Świętego Demetriusza, Łuk Galeriusza, spacer nadmorską promenadą, panorama miasta z Górnego Miasta. Przejazd do Verii (starożytna Berea) – zwiedzanie katedry. Msza Święta przy bemie gdzie przemawiał św. Paweł. Przejazd na nocleg w Kalabace. Obiadokolacja.

Dzień VI

Śniadanie. Dojazd do słynnych Meteorów – zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monasterach. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. Przejazd do Delf – miejsca gdzie w starożytności mieszkała słynna pytia, u której można było zasięgnąć porad odnośnie przyszłości. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Przejazd na nocleg do Tolo. Obiadokolacja.

Dzień VII

Śniadanie. Przejazd do Nafplionu– weneckiego miasta, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, znanego również, jako miasto zakochanych. Spacer po starówce: cerkiew Św. Spirydona, przy zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Msza Święta w kościele katolickim. Przejazd do Epidauros. Zwiedzanie słynnego teatru z IV w p.n.e. oraz sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej – tutaj dokonano pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego cięcia. Przejazd do Myken – kolebki jednej z najstarszych kultur greckich. Zwiedzimy Grób Agamemnona, cytadelę mykeńską z murami cyklopimi oraz muzeum ze złotą maską władcy Myken. Przejazd do Starożytnego Koryntu, który był jednym z największych i najważniejszych państw-miast Grecji. Zobaczymy beme Św. Pawla, ktory podczas swojej drugiej podróży misyjnej nauczał tu przez półtora roku i założył gminę chrześcijańską – słynne listy do Koryntian. Panorama na Kanał Koryncki. Przejazd na nocleg w Tolo. Obiadokolacja

Dzień VIII

Śniadanie. Przejazd do Przejazd do Aten. Zwiedzanie miasta: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agore Grecka, Forum Romanum, Swiatynie Zeusa Olimpiskiego, Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem – tutaj św. Paweł, który, jak można przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu. i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską. Przejdziemy przez rozrywkowo-rzemieślniczą dzielnicę Plaka.  Podczas objazdu miasta zobaczymy Plac Syntagma – z grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie ma miejsce teatralna zmiana warty, Stadion Panatenajski z IV w p.n.e, na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igrzysk olimpijskich, Msza Święta. Przejazd do Wąwozu Termopile. Spacer po miejscu, w którym rozegrała się jedna z najbardziej znanych bitew starożytności. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień IX

Śniadanie. Przejazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. Przejazd do Filipii, od którego Św. Paweł rozpoczął  w 49 r. swą misję w Europie oraz Ochrzcił Św. Lidię. Zwiedzanie miasta, Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Salonik. Obiadokolacja.

Dzień X

Śniadanie. Przejazd do Rilskiego Monastyru. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych klasztów w Bułgarii, położonego w głębi Gór Riła. Przejazd do Sofii. Zwiedzanie miasta: Sobór Św. Aleksandra Newskiego, Parlament, Dawny Pałac Królewski, Rotunda Św. Jerzego. Msza Święta w katedrze rzymskokatolickiej. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień XI

Śniadanie. Przejazd przez Serbię do Zagrzebia. Zwiedanie miasta: Gornji Grad, czyli położoną na dwóch sąsiadujących ze sobą wzgórzach stołeczną starówkę. Msza Święta w Katedrze, w której znajdują się szczątki bł. Biskupa Alojza Stepinaca. Przejazd na nocleg w okolicach Ludbrega. Obiadokolacja.

Dzień XII

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie kościoła parafialnego w Ludbregu, w którym znajdują się relikwie Krwi Pańskiej, pamiątka cudu eucharystycznego z 1411 r. Przejazd do Marija Bistrica – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji, Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną do Głogowa. Po drodze obiadokolacja Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

 

Cena: 2495 zł (dla 48 osób płatnych)

           2550 zł (dla 45 osób płatnych)

           2725 zł (dla 40 osób płatnych)

 Cena zawiera:

 • 11 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
 • 11 śniadań i obiadokolacji
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
 • Opieka pilota/przewodnika
 • Przewodnicy miejscowi w Atenach, Delfach, Meteorach, Argolidzie
 • Opłaty drogowe, parkingi.
 • Ubezpieczenie KL, NW
 • System tourguide

Dodatkowo płatne ewentualne bilety wstępów:

 

 • Akropol 20eur,
 • Epidavros 12eur,
 • Mykeny 12eur,
 • Korynt 8eur,
 • Meteory 6eur ,
 • Filipi 6eur,
 • Delfy 12 eur.