„Śladami Sanktuariów Maryjnych Europy”

Pielgrzymka Jubileuszowa do Fatimy

Wyjazd z Głogowa z parkingu o godz. 1200.

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie 1 maja o godz. 1800.
Wylot do Lizbony

Dzień I – 2.05

Przylot do Lizbony. Przejazd na wschód słońca do Cabo da Roca – najdalej wysuniętego na zachód punktu w Europie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta: Kościoły Św. Antoniego i Hieronimitów, wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Plac Rossio, Statua Chrystusa Króla. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II – 3.05

Śniadanie. Msza Święta w Fatimie. Zwiedzanie miejsc związanych
z objawieniami: Cova da Iria, Droga Krzyżowa, Bazylika, miejsca objawienia Anioła Portugalii. Przejazd do Aljustrel – miejscowości
w której mieszkali: Łucja, Hiacynta i Franciszek – świadkowie objawień. Udział w Nabożeństwie Różańcowym. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień III – 4.05

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostella. Msza Święta
w sanktuarium Św. Jakuba. Zwiedzanie Katedry Św. Jakuba (nawiedzenie grobu świętego) oraz wpisanego na Listę UNESCO Starego Miasta. Przejazd na nocleg w okolicach Burgos. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV – 5.05

Śniadanie. Przejazd do Saragossy. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Del Pilar – bazyliki o czterech wieżach i 11 kopułach.
Msza Święta. Przejazd przez Pireneje do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V – 6.05

Śniadanie. Msza Święta w sanktuarium. Poznanie sanktuarium: Kościół Górny, Grota Objawień, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień VI – 7.05

Śniadanie. Lourdes. Msza Święta w Polskiej Misji Katolickiej. Przejazd do Carcassone – spacer po wpisanej na listę UNESCO starówce otoczonej podwójnym pasem murów obronnych. Przejazd na nocleg w okolicach Gap. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VII – 8.05

Śniadanie. Przejazd do La Salette – sanktuarium położonego wśród alpejskich szczytów, gdzie w 1846 r. objawiła się Najświętsza Maryja Panna. Wędrówka śladami objawienia. Msza Św. Przejazd na nocleg w okolicach Turynu. Obiadokolacja.

Dzień VIII – 9.05

Śniadanie. Przejazd do Madonna del Sasso – sanktuarium pięknie położonego nad Lago Maggiore w Alpach. Wyjazd w kierunku Einsiedeln – najważniejszego sanktuarium maryjnego Szwajcarii związanej z życiem Świętego Meinarda. Zwiedzanie bazyliki zdobionej pięknymi freskami, w której znajduje się Kaplica Łask z cudowną figurą Czarnej Madonny. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Monachium. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień IX – 10.05

Śniadanie. Przejazd do Altoeting. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną do Głogowa. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

Cena: 2.900 zł (cena dla 45 osób płatnych)

Cena zawiera:

  • 8 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach klasy **/***
  • 8 śniadań i obiadokolacji
  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
  • Przelot samolotem na trasie Warszawa-Lizbona
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi.
  • Ubezpieczenie KL, NW
  • Zestaw słuchawkowy – Tourguide dla każdego uczestnika

Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut, cen lotów oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana przy max. kursie EUR 4.4 zł.

ZAPISY:

W zakrystii, na furcie klasztornej z wpłatą zaliczki w kwocie 500 zł.

ORGANIZATOR:

  1. Łukasz Wójcik – Proboszcz parafii św. Klemensa. Tel. 609672022