Organizowana jest w przyszłym roku w rocznicę śmierci św. Klemensa z parafii prowadzonych przez Redemptorystów samolotowo-autokarowa Prowincjalna pielgrzymka do Czech, Austrii i Włoch w dniach od 29 kwietnia do 9 maja. Koszt około 3600 zł. Zapisy w zakrystii lub na furcie z wpłatą zaliczki 500 zł do 15 stycznia z racji rezerwacji biletów na samolot.

Poniżej podajemy program pielgrzymki – jest też umieszczony w gablocie przy kościele.

Pielgrzymka do Włoch
29.04 – 9.05.2020

 

Dzień 1– 29.04.2020 WYLOT DO WŁOCH
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Odprawa lotniskowa. Wylot z Polski na lotnisko w Neapolu. Nocleg w okolicy Neapolu.

Dzień 2– 30.04.2020   -NEAPOL, MARIANELLI, CIORANI, PAGANI

 Śniadanie. Następnie przejazd do NEAPOLU. Spacer po mieście. Zobaczymy Kościół Matki Boskiej z Lourdes i Św. Józefa gdzie znajduje się grób księdza Dolindo Ruotolo. Msza święta. Następnie ruszymy śladami świętego Alfonsa. Przejazd do MARIANELLI, aby zobaczyć dom, w którym się urodził św. Alfons. CIORANI gdzie znajdują się relikwie Bł. January Sarnelli który był jednym z pierwszych redemptorystów u boku założyciela, św. Alfonsa Marii Liguoriego. Relikwie znajdują się w Kościele Redemptorystów. Następnie przejedziemy do PAGANI, gdzie zmarł Alfons Maria Liguori. Spacer po mieście i przejście do Bazyliki, w której znajdują się relikwie świętego. Przejazd na nocleg w okolicy Neapolu, obiadokolacja.

 

Dzień 3– 1.05.2020 – AMALFI, SORENTO, CAPRI
Śniadanie. Przejazd do AMALFI– spacer po pięknym nadmorskim mieście. Katedra w której św. Alfons Liguori wygłaszał swoje kazania w 1756 roku, przejazd do SORENTO.  Sorrento to przepiękne, słynne na całym świecie miasteczko położone nad Morzem Tyrreńskim, na półwyspie o tej samej nazwie. Rejs na CAPRI. Powrót na nocleg w okolicy Neapolu.

Dzień 4 – 2.05.2020 –
 WEZUWIUSZ, MATERDOMINI

Śniadanie. Przejazd na WEZUWIUSZ, jedynego czynnego wulkanu Europy kontynentalnej. Stoki masywu Wezuwiusza są od 1995 roku objęte kompleksową ochroną jako Park Narodowy Wezuwiusza. Wjazd autokarem na parking w masywie wulkanu. Spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Wizyta w Sanktuarium Św. Gerarda w MATERDOMINI. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu.

Dzień 5 – 3.05.2020 – WATYKAN, RZYM

Wczesne śniadanie lub w formie pakietu. Przejazd do WATYKANU. MODLITWA ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM.  Wizyta w Bazylice św. Piotra. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Msza święta. Następnie spacer po RZYMIE. Następnie powrót do hotelu na nocleg i obiadokolację.

 

Dzień 6 – 4.05.2020 – TIVOLI, MENTORELLA

Śniadanie. Wyjazd do TIVOLI, gdzie przebywał św. Klemens i prowadził pustelnicze życie przy w Sanktuarium Matki Bożej z Quintiliolo. Spacer po mieście. Następnie przejazd do MENTORELLA, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej– jednego z ulubionych miejsc wypoczynku, modlitwy i kontemplacji św. Jana Pawła II. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu.

Dzień 7 – 5.05.2020 BOLSENA, ORVIETO
Śniadanie. Następnie skierujemy się do BOLSENA, by w kościele św. Krystyny uczcić miejsce cudu. Wejście w północnym skrzydle kościoła prowadzi do Cudownej Kaplicy, w której plamy na płytach podłogi są śladem krwi z cudownej Hostii. Sam ołtarz, na którym dokonał się cud, jest obecnie ustawiony w Grocie św. Krystyny. Przejazd do średniowiecznego miasteczka położonego na szczycie wulkanu – ORVIETO. Przejazd kolejką do miasta. Zwiedzimy tu jedną z najpiękniejszych katedr gotyckich we Włoszech, znajdującą się na placu Piazza del Duomo. Katedra Duomo w Orvieto kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał, które zostały przeniesione z Bolsena, gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny. Msza święta.  Przejazd na nocleg i obiadokolację do Asyżu.

Dzień 8 – 06.05.2020 ASYŻ, LORETO
Śniadanie. Nawiedzenie ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Następnie wyjazd w kierunku LORETO. W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa – Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9 – 07.05.2020 – FERRARA
Śniadanie. Następnie wyjazd w kierunku FERRARA. Odwiedzimy imponującą Bazylikę wybudowaną na miejscu kościołka Santa Maria del Vado, gdzie w XII w. podczas Mszy św. w momencie przełamywania Hostia przemieniła się w ciało i trysnął z niej tak silny strumień krwi, że opryskane zostało sklepienie nad ołtarzem.

Dzień 10 – 08.05.2020 – PADWA
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie PADWY. Najważniejszym obiektem sakralnym jest Bazylika Św. Antoniego. Przy bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach można oglądać relikwie św. Antoniego. Msza święta. Przejazd na nocleg w okolice Wiednia.

Dzień 11 – 09.05.2020 – WIEDEŃ, TASOVICE, ZNOJMO
Śniadanie. Przejazd do WIEDNIA. Wizyta w kościele redemptorystów Maria am Gestade gdzie znajdują się relikwie św. Klemensa. Msza Święta. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg. Wyjazd do miejscowości TASOVICE w Czechach Morawach, gdzie urodził się św. Klemens. Znajduje się tu Kościół św. Klemensa Marii Hofbauera, wybudowany w miejscu rodzinnego domu Świętego. Przejazd do miejscowości ZNOJMO, gdzie uczył się zawodu piekarza oraz pracował w piekarni święty Klemens. Następnie wyjazd w stronę Polski. Powrót na miejsce zbiórki w okolicy północy..

Cena pielgrzymki : 1100zł + 360euro+ bilet lotniczy – ok 120 euro
(do potwierdzenia)

Cena zawiera:

  • Przelot z Polski do Włoch
  • 10 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach ***
  • 10 śniadań i 10 obiadokolacji
  • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, video
  • pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie (NW, KL, OC)
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:
koszty realizacji programu  –  100euro (wstępy, opłata za przewodników, wjazdówki do miast) ZBIERANE PRZEZ PILOTA W DNIU 1 W AUTOKARZE.