Ogłoszenia duszpasterskie – Zmartwychwstanie Pańskie – 12.04.2020

  1. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Drogim Parafianom, aby Zmartwychwstały Jezus napełniał serca miłością i pokojem. Niech ten świąteczny czas przeżywany w specyficznych warunkach pandemii, przemieni smutek w radość, płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję. Niech radosna nowina Poranka Wielkanocnego rozbrzmiewa w naszych sercach i dodaje nam sił w naszej codzienności.
  • Pragniemy serdecznie podziękować:

Dziękuję Ojcom za celebracje i wygłoszone Słowo Boże w czasie Triduum. Dziękuję za Udekorowanie kościoła Alinie i Piotrowi Kukła oraz Pani Idze. Dziękuję za przygotowanie liturgii i posługi liturgiczne podczas Triduum Paschalnego o. Krzysztofowi i br. Grzegorzowi i osobom posługującym. Szczególnie Panom: Sławkowi, Konradowi i Januszowi, bo dzięki Nim mogliśmy transmitować liturgię Triduum Paschalnego z naszego kościoła. Wam Kochani za wielką ofiarność, że nie zapominacie o swoim kościele.

  • Jutro Msze św. odprawiane jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 800, z zachowaniem aktualnych rozporządzeń na czas stanu epidemii. Czyli może uczestniczyć 5 osób, dlatego wpuszczane w pierwszej kolejności 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św. do kościoła będą osoby, które zamówiły Msze św. Można przyjąć Komunię św. w ciągu dnia.
  • W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
  • W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • Trwamy w Nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia. Codziennie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele. Prosimy o łączenie się w modlitwie w swoich domach.
  1. Inne ogłoszenia
  • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” – cena 6 zł i „Niedziela” – z książeczką „Oblicza Jezusa” w cenie 10 zł.
  • W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Stanisław Orzech, lat 73 z ul. Morcinka. Wieczny odpoczynek…

 

Na radość i nadzieję płynące ze Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.