Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017

  1. W Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj XXV niedzielę zwykłą. Gościmy dziś o. Artura Wilczka, który pracuje na misjach w Rosji w Togliatti. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć materialnie misję przez ofiarę składaną do puszek. W naszej diecezji odbywa się synod. Obecnie trwa jego etap przygotowawczy. Celem tego etapu jest dotarcie do jak najszerszej grupy wiernych z informacją i pouczeniem na temat synodu oraz zachęcenie ich do modlitwy za synod. Aby w debatę synodalną włączyć jak najszerszą grupę diecezjan, w parafiach powstają zespoły synodalne. W październiku odbędzie się pierwsze spotkanie tego zespołu w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu wspominać będziemy:

– We wtorek 26 września w kościołach redemptorystów obchodzimy wspomnienie bł. Kaspra Stangassingera – patrona młodzieży.

– W piątek 29 września przypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Imieniny obchodzi o. Michał Wielgus. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1830 w intencji solenizanta.

  1. Zapraszamy do stałych nabożeństw i spotkań w parafii:

– Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Koronce do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszego miasta Głogowa 28 września o godz. 1500. Spotkanie chętnych do udziału w tej modlitwie a szczególnie liderów grup modlitewnych odbędzie się o godz. 1400 w naszym kościele. W tym dniu zapraszamy na modlitwę uzdrowienia w parafii św. Mikołaja o godz. 1800.

– Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się październik. Zapraszamy w niedzielę na modlitwę różańcową o godz. 1730.

Przypominamy, że w parafii NMP Królowej Polski w dniu 26 września o godz. 1700 będzie gościć Figura Matki Bożej Fatimskiej.

Decyzją naszego biskupa znowelizowany został sposób przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dzieci do Sakramentu chrztu. Rodzice i chrzestni powinni uczestniczyć w trzech naukach, które będą odbywały się w naszym kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 930. Po odbyciu nauki otrzymuje się dokument potwierdzający w celu ukazania przy kolejnym dziecku. Do świąt Bożego Narodzenia odbędą się dwa cykle katechez: 15, 22, 29 październik i 12, 19, 26 listopad. Natomiast dorośli powyżej 21 roku życia, którzy są chętni przyjąć Sakrament bierzmowania w marcu, powinni odbyć trzy miesięczny kurs, który odbędzie się w parafii św. Mikołaja od 26 września, a w naszym dekanacie w miesiącach marzec-maj w 2018 roku.

– Od 6 października rozpocznie się również przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży z 3 klas gimnazjum o godz. 1715.

  1. Inne ogłoszenia:

– Organizowana jest z naszej parafii Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna w dniu 7 października, koszt 30 zł. W tym dniu organizowany jest również wyjazd na modlitwę różańcową na granicach z parafii NMP Królowej Polski, koszt 25 zł. Zapisy na wyjazdy w zakrystii do 1 października.

– W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przez Caritas będą zbierane ofiary do puszek na obiady dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin naszej parafii. Będzie również po Mszy św. o godz. 1230 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Przypominamy, że w czwartki Biuro Caritasu jest już czynne.

– Zachęcamy do zakupu dobrej książki i kalendarzy Caritasu na rok kalendarzowy 2018 w sklepiku parafialnym. Do nabycia jest również prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

– W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + o. Michał Łukasik z Gdyni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzymy obfitości Bożych łask, błogosławieństwa w pracy i nauce.