Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 02.09.2018

 1. Dziś 22 niedziela zwykła, po Mszy św. o godz. 1230, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Dziś celebrowana jest Msza św. Trydencka w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie o godz. 1600.
 • Wracamy od dzisiaj do porządku Mszy św. w ciągu roku szkolnego i do stałych godzin otwarcia kancelarii parafialnej.
 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów szkoły średniej na Mszę św. o godz. 800. A na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za + o. Józefa Okapę miesiąc po śmierci.
 • w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1800 różaniec w intencji powołań i Msza św. w intencji LSO i ich rodzin oraz o dar powołań z naszej parafii.
 • w pierwszy piątek od godz. 900 odwiedziny chorych. Koronka, Msza św. o godz. 1500 w intencji chorych i ich rodzin, zapraszamy dzieci szczególnie klasa IV, które były do I Komunii św. o godz. 1630 do Sakramentu Pojednania, o godz. 1700 Msza św.
 • w sobotę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji zapraszamy również do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium MB w Grodowcu na uroczystości odpustowe. Wyjście z dziedzińca naszego kościoła o godz. 630. Powrót autokarami. Koszt biletu 9,50 zł.
 • w tym dniu odbędzie się „Dzień Zdrowia” w parku szpitalnym od godz. 1100.
 • W przyszłą niedzielę drugą miesiąca taca będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. O godz. 1100, Msza św. z błogosławieństwem dzieci (Klasy pierwsze niech przyjdą z tornistrami).
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Głogowski Festyn Charytatywny dla Mikołaja Chruszcza i Tomasza Sęka organizowany przez kibiców Chrobry Głogów na terenie naszej parafii od Mszy św. o godz. 1230. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie.
 1. Inne ogłoszenia.
 • Grupy parafialne wznawiają już swoje spotkania. Zapraszamy chętne dzieci uzdolnione muzycznie na spotkanie scholii dziecięcej – Klemensiątka w sobotę od godz. 1100. A dorosłych zachęcamy do śpiewania w chórze ” Za Tobą” we wtorki po Mszy św. wieczornej. Nabór nowych członków będzie 4 i 6 września o godz. 1845 w salce muzycznej na górze (mile widziani również instrumentaliści). Zapraszamy chętne dzieci i młodzież na spotkania oazowe, które odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej. Chętnych chłopaków, którzy chcą zostać ministrantami proszę o zgłaszanie się do o. Michała i o. Krzysztofa.
 • Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się we wtorki, a Odnowy w Duchu św. w czwartki po Mszy św. wieczornej w salce na parterze w domu parafialnym.
 • Serdecznie zapraszamy na dziękczynny koncert za udane remonty w kościele w niedzielę 16 września o godz.1700„Improwizacje organowe na temat pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny i św. Klemensa Hofbauera”–  koncert w wykonaniu organisty Henryka Botora i o. Tomasza Jarosza.
 • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

Życzymy dobrego tygodnia, błogosławieństwa w pracy, a dla dzieci i młodzieży szczęśliwego pierwszego tygodnia nauki.