Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020

 1. Dziś 11 niedziela zwykła. Gościmy w naszej parafii Mieczysława Guzewicza, który po ogłoszeniach wygłosi konferencje: „Maryja w małżeństwie i rodzinie”, będzie można również nabyć modlitewnik: „Cali Twoi Maryjo” przy wyjściu z kościoła. Pan Mieczysław jest mężem i ojcem trojga dzieci. Doktorem teologii biblijnej, Konsultor Rady Rodziny przy KEP, członek Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej naszej diecezji i autorem wielu książek dotyczących rodziny.
 • Dziś pierwsza konferencja przed chrzcielna po Mszy św. o godz. 930.
 • Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na remont w naszym kościele, do puszek będą zbierane ofiary na KUL i Instytut w Zielonej Górze.
 • W oktawie Bożego Ciała do piątku, do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcamy do udziału w procesji z Najśw. Sakramentem wokół kościoła po wieczornej Mszy św. A dziś po godz. 1100. Niech nie zabraknie dziewczynek sypiących kwiaty, ministrantów oraz niosących sztandary i baldachim.
 1. W tym tygodniu przypadają:
 • We wtorek – przypada 8 rocznica święceń biskupich ks. bp. Tadeusza Lityńskiego. Polecajmy Ordynariusza naszej diecezji w naszych modlitwach.
 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w związku z 10 rocznicą Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w dekanatach głogowskich w kościele NMP Królowej Polski odbędzie się adoracja o godz. 1600 i Msza św. o godz. 1830.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 50 – lecie święceń kapłańskich o. Ignacego Proszka na Mszy św. o godz. 1230. Wyrazimy pod koniec Mszy św. podziękowanie za dar powołania i złożą życzenia przedstawiciele grup parafialnych.
 • Serdecznie zapraszamy do modlitwy podczas tegorocznych obchodów odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie w dniach od 14 do 21 czerwca Zapraszamy przede wszystkim do duchowej łączności dzięki transmisjom online dostępnym na stronie WWW sanktuarium: http://rokitno.org. Szczegóły na plakacie na stronie internetowej parafii.link
 • Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze chciałby zaproponować od października nową formułę wykładów na studiach magisterskich. Odbywać się będą od poniedziałku do czwartku od godziny 1615 do godziny 2030. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację chrześcijańską, biblijną i teologiczną w ramach studiów stacjonarnych. Zapraszamy także szczególnie nauczycieli, ale nie tylko, na tegoroczny nabór na dwuletnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne. Wykłady będą odbywać się w soboty. Szczegóły na stronie Instytutu ift.zgora.pl i na ulotkach.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”
 • W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Marek Emilianowicz, lat 55 z ul. Matejki; + Danuta Pietrakowska, lat 79 z ul. Elektryczna. Wieczny odpoczynek…