Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

 1. Dziś 7 niedziela zwykła. Dziś ostatni dzień zapisywania do przygotowania się do Sakramentu bierzmowania dla dorosłych, kurs rozpocznie się w piątek w sali Matki Teresy o godz. 1915.
 2. W tym tygodniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu
 • Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem w Środę Popielcową. Msze św. w o godz. 630, 730, 830, 1000, 1700, 1830. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Tego dnia możemy spożyć trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Taca w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W  piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1700 dla dzieci i o godz. 1800 dla dorosłych i młodzieży. Chcemy zaangażować w przeprowadzeniu Drogi Krzyżowej grupy parafialne. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie rozważań grupę św. Józefa. W niedziele o godz. 1700 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, i dzieci z SP nr 2 i SP nr 8, rozpoczną się 8 marca które poprowadzi Stanisław Demski.
 • W czwartek zapraszamy o godz. 1830 na Mszę św. w kościele św. Maksymiliana z modlitwą uzdrowienia, a w naszym kościele na modlitwę o wzrost wiary małżonków po Mszy św. wieczornej.
 • MOPS zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami na Rodzinne strefy animacji w piątek w sali św. Gerarda od godz. 1600 do 1800.
 • Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w przyszłą niedzielę na Mszę św. w naszym kościele o godz. 1230 a następnie na Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w kierunku Alei Pamięci. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 930 rozpocznie się cykl katechez przed chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych.
 1. Inne ogłoszenia:
 • Serdecznie zapraszamy małżeństwa niesakramentalne do przeżycia rekolekcji wielkopostnych w Głogowie od 3 do 5 kwietnia br. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżeństw, niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stażu małżeńskiego oraz skali trudności z jakimi borykają się małżonkowie. Koszt pobytu 180 zł od osoby (zakwaterowanie i posiłki). Miejsce: Dom „Uzdrowienia Chorych” w Głogowie. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Ks. Rafał Zendran.
 • Parafia NMP Królowej Polski organizuje warsztaty dla kobiet. Rozpoczęcie w dniu 4 marca. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie.
 • Przychodnia „Eskulap” organizuje badania i konsultacje profilaktyczne przeciw chorobom udarowym i krążeniowym. W dniu 10 marca. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie.
 • Przed kościołem do nabycia jest: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Józef Konieczny, lat 78 z ul. Sikorskiego; + Janina Przybyszewska, lat 78 z ul. Morcinka. Wieczny odpoczynek…