1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.
 2. OGŁOSZENIA ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ:
  1. We Mszach św. może uczestniczyć 5 osób, dlatego wpuszczane w pierwszej kolejności do kościoła będą osoby, które zamówiły Msze św. Będziemy wpuszczać do kościoła 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Można przyjąć Komunię św. w ciągu dnia.
  2. Od poniedziałku do środy od godz. 1700 do godz. 1800 spowiadamy po 4 osoby w kościele. Pozostali chętni oczekują na zewnątrz kościoła. Prosimy nie łączyć spowiedzi z kierownictwem duchowym, a dziękczynienie po spowiedzi prosimy zrobić w domu. W Wielki Czwartek; Wielki Piątek i Wielka Sobotę spowiadamy: od godz. 1000 do 1200 i od godz. 1500 do 1700.
  3. Obrzędy Wielkiego Tygodnia sprawowane będą bez udziału ludu (na ten czas kościół pozostaje zamknięty), a jedynie z wyznaczonymi imiennie posługującymi, których liczba nie przekroczy 5 osób.
  4. Transmisja z diecezjalnych obchodów Niedzieli Palmowej w Paradyżu odbędzie się o godz. 1030, a celebracje Triduum Paschalnego o godz. 1900 transmitowane na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radia Zachód.
  5. Z naszego kościoła transmisje w mediach społecznościowych na You Tubie o nazwie Katolickie Stowarzyszenie lub na stronie parafii: Niedziela Palmowa o godz. 1230. Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 1830, a Wigilia Paschalna o godz. 2030.
  6. W kościele nie przygotowuje się ołtarza adoracji, czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  7. W Wielki Czwartek po komunii Najświętszy Sakrament umieszcza się w tabernakulum, tak jak czyni się to zwykle w ciągu roku w czasie Mszy św.
  8. W Wielki Piątek będzie wystawiony Krzyż, ale nie można oddawać czci przez ucałowanie, tylko przez skłon lub uklęknięcie przed krzyżem, można również udekorować krzyż w domu i oddać cześć Jezusowi przez ucałowanie.
  9. W Wielką Sobotę w kaplicy adoracji. Kościół będzie otwarty w ciągu dnia od godz. 800 do godz. 1800 na indywidualną modlitwę w kościele. Wejście do kościoła od strony zakrystii, a w świątyni nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób.
  10. Tegoroczna zbiórka na Ziemię Świętą przełożona została przez Kongregację ds. Kościołów Wschodnich na niedzielę 13 września 2020 r.
  11. W parafiach nie wolno organizować poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny; w tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej; przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba; tekst Niedziela Zmartwychwstania – Śniadanie wielkanocne w rodzinie znajduje się na stronie internetowej parafii.
  12. Po liturgii Wigilii Paschalnej i w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie urządza się procesji rezurekcyjnej.
  13. Jeśli nie zmieni się dotychczasowy stan rzeczy w Wielkanoc Msze św. odprawiane jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 800, z zachowaniem aktualnych rozporządzeń na czas stanu epidemii.
  14. Na tablicy ogłoszeń jest informacja dotycząca Odpustu Penitencjarii Apostolskiej na czas epidemii.
 3. Inne ogłoszenia:
 • Jest wystawiony kosz przy ołtarzu Matki Bożej na produkty spożywcze
  do wtorku, a w czwartek będą rozdawane ubogim. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. W zakrystii do nabycia są świece Wielkanocne Caritasu w cenie 15 zł, które będziemy rozprowadzać do końca maja.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Danuta Muskała, lat 73 z al. Wolności; + Leszek Bednarek, lat 63 z ul. Krochmalna; + Wacław Świstuń,  lat 87 z ul. Matejki. Wieczny odpoczynek…