ogloszenia_ikonaOgłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkiego Postu – 13.04.2014

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa – 13.04.2014

1.Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jezus przychodzi dziś do nas. Oby nie okazało się że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”! Dziś o godz. 17.00 ostatnie Gorzkie Żale.

2.Od jutra w naszym Kościele rozpoczynają się rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży.
•dla młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcący
ch i innych szkół średnich o godz. 8.30,
•dla gimnazjum nr 1 o godz. 10.00
•dla gimnazjum nr 3 o godz. 11.30
Z racji rekolekcji Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w tych dniach dopiero od godz. 15.00.

3.Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa od godz. 18.00 a w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 6.30 przez cały dzień do 18.00

4.Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
5.Parafialny Zespół Caritas informuje, że kosz dla ubogich wystawiony jest przy ołtarzu Matki Bożej, zaś Paschaliki Wielkanocne można nabywać przed Kościołem i w sklepiku.

6.W Wielki Czwartek o godz.14.00 w Auli św. Gerarda śniadanie wielkanocne dla bezdomnych.

A/ Wielki Czwartek – Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne. W naszym kościele uroczysta liturgia rozpocznie się o godz.18.30 i zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrójcu i uwięzienia. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w naszym kościele w Wielki Czwartek będzie przez całą noc, pod kierunkiem grup parafialnych. Zaś wszystkich parafian zapraszamy do włączenia się w tą adorację. Program prowadzonej Adoracji przez grupy wywieszony jest w gablocie.

B/ Wielki Piątek – Ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 10.00. Przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Uroczysta liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.30. Przypominamy, że to dzień, w którym obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy Św., dlatego po adoracji Krzyża i Komunii Świętej następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i rozpocznie się adoracja do godz. 24.00.

C/ Wielka Sobota – Od 6.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Od godz. 9.00 do 16.00 rozpoczniemy święcenie pokarmów co pół godziny na stół wielkanocny. W Słonym poświęcenie pokarmów o godz. 15.00. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w nocy o godz. 22.00, a zakończy ją uroczysta procesja rezurekcyjna. Jak co roku prosimy o zaangażowanie się w procesję. Na tę uroczystość prosimy o przyniesienie ze sobą tych nabytych w Caritasie Paschalików lub świece.

7.W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy rano o 7.30 na modlitwę Liturgii Godzin tzw. „Ciemną Jutrznie”

8.Apostolat Centrum Ochotników Cierpienia zaprasza na Pielgrzymkę do Łagiewnik na dzień kanonizacji Jana Pawła II. Wyjazd 26 kwietnia o godz. 21.00 z parkingu przy naszym Kościele. Powrót 27 kwietnia w późnych godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki 80 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja i Zakrystii.

9.Zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych i Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Redemptorystów na majówkę w dniach 10 i 11 maja do Ziemi Kłodzkiej m.in. Barda Śląskiego. Zapisy w zakrystii do końca tygodnia.

10.Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: + Antoni Musiał; Stefania Chruściel; Adrianna Chudzińska i Maria Sznajder.