Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Od dzisiaj w kościele może przebywać 60 osób. Ustawione są również ławki na zewnątrz. Proszę zachowywać odpowiednie odległości między sobą, czyli 2 metry.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie z wyjątkiem niedzieli o godz. 1800 (w środę połączone z Nieustanną Nowenną). W niedziele o godz. 1900.
  1. W tym tygodniu przypadają:
  • w poniedziałek – rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W ramach obchodów Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w o godzinie 1800 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Nagrania dokonano bez udziału publiczności.
  • w piątek – rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Zesłania Ducha św.
  • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 1230 odprawi Mszę św. Prymicyjną ks. Jarosław Marszałek, który w sobotę 23 maja o godz. 1100 przyjmie wraz z czterema diakonami święcenia prezbiteratu. Święcenia i Msza św. Prymicyjna będzie transmitowana na kanale You Tube (seminaryjny kanał i katolickie stowarzyszenie). Wyjątkowo zapraszamy nanabożeństwo majowe o godz. 1700, któremu przewodniczyć będzie Ks. Jarosław. Komunikat ks. bp. Tadeusza Lityńskiego w sprawie święceń znajduje się na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.
  1. Inne ogłoszenia
  • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”. Będzie można nabyć biuletyn Rodzina Odkupiciela. Bóg zapłać za złożone ofiary, które będą przeznaczone na potrzeby WSD Redemptorystów w Tuchowie.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Ks. Bp. Czesław Stanula CSsR, w Brazylii i + Modesta Pełc, lat 85 z al. Wolności. Wieczny odpoczynek…