Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

 1. Przeżywamy dziś czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, którą nazywamy „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale dziś z kazaniem pasyjnym o godz. 1700.
 • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1500 z Koronką i Eucharystią i o godz. 1800 dla dorosłych, nie będzie Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci.
 • W środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. Dlatego w najbliższą środę podczas wieczornej Mszy św. będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Specjalne deklaracje wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy, aby deklaracje przynieść na Msze św.
 • Przypominamy, że z soboty na niedzielę trzeba będzie zmienić czas na letni. Śpimy o godzinę krócej.
 • Jest wystawiony kosz przy ołtarzu Matki Bożej na produkty spożywcze. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. W zakrystii do nabycia są świece Wielkanocne Caritasu w cenie 15 zł.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”.
 1. OGŁOSZENIA ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ:
 • Kancelaria parafialna czynna tylko w losowych wypadkach o każdej porze. Intencje Mszy św. zamówionych, odprawiane są w wyznaczonych dniach i godzinach w kościele. Osoby, które chcą przyjąć Komunie św. poza Mszą św. mogą otrzymać również w ciągu dnia, po zgłoszeniu się na furcie klasztornej.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii o godz. 2030 w łączności z kapłanami oraz do wzajemnej troski o krewnych i sąsiadów.

 • Transmisja z Gorzowa

W najbliższą niedzielę transmisja Mszy św. o godz. 1030 będzie realizowana w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski przez TVP3 Gorzów Wielkopolski.

 • Transmisje z Paradyża

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego diecezja we współpracy z TVP3 Gorzów Wielkopolski i Radiem Zachód zaprasza do udziału w liturgii poprzez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe realizowane z Paradyża.

 1. Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne

Ze względu na odwołanie parafialnych rekolekcji wielkopostnych zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 30 marca – 1 kwietnia br. o godz. 1900. Rekolekcje wygłoszą: ks. Grzegorz Cyran, ks. Robert Patro, ks. Waldemar Kostrzewski

 1. Niedziela Palmowa

Zaplanowane na dni 4-5 kwietnia diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży zostały odwołane. Odbędzie się jednak transmisja liturgii Niedzieli Palmowej o godz. 1030.

 1. Triduum Paschalne

Uroczystości Triduum Paschalnego, a zatem Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz Wigilia Paschalna będą transmitowane o godz. 1900.

 • Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zaplanowana na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górą została odwołana.

 • Peregrynacja obrazu Matki Bożej Ozdoby Paradyża

Mająca odbyć się w dniach 20 kwietnia – 1 czerwca diecezjalna peregrynacja Obrazu Matki Bożej Paradyskiej została przełożona na czas po uroczystości koronacji 3 października. O szczegółach poinformujemy w późniejszym czasie.

– W tygodniu odeszli do wieczności: + o. Stanisław Mikrut w Tuchowie; + o. Stanisław Wzorek,  lat 61 w Boliwii – będziemy się modlić za zmarłego o. Stanisława na Mszy św. w środę o godz. 1830.  + Maria Grabarczyk, lat 83, z pl. 1000-lecia. Wieczny odpoczynek…