Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza – 03.05.2020

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy zwana Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, dziś po Mszy św. o godz. 1230 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie z wyjątkiem środy, niedziel i uroczystości o godz. 1800. W niedziele i uroczystości nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1800, zaś w środę połączone z Nieustanną Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W tym tygodniu przypadają:

– We poniedziałek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika.

– W środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

– W piątek – Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika – Głównego Patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin o. Stanisława Demskiego – misjonarza. podczas wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za solenizanta. Drogiego solenizanta otoczmy naszą modlitwą życząc wielu łask Bożych w kapłańskim i zakonnym życiu.

 1. Inne ogłoszenia
 • Zgodnie z rozporządzeniem ks. bp. Tadeusza Lityńskiego wznawiamy spotkania grup dorosłych, które będą odbywały się w kościele po Mszy św. wieczornej z zachowaniem bezpieczeństwa: we wtorek – Krąg biblijny; w czwartek – Odnowa w Duchu św.
 • Wznawiamy również wydawanie produktów spożywczych w ramach Programy Spiżarnia Caritas oraz lekarstwa, ale należy wcześniej do środy na kartce zapisać imię i nazwisko, podać nazwę leku i wrzucić do skrzynki na listy na furcie klasztornej. Będą wydawane w czwartki w auli św. Gerarda o godz. 1630.
 • W zakrystii do nabycia są świece Wielkanocne Caritasu w cenie 15 zł, które będziemy rozprowadzać do końca maja.
 • Konferencje chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się do wakacji dwa cykle: 9 – 23 maj i 13 – 27 czerwiec w sobotę po Mszy św. o godz. 1830.
 • Pierwsza Komunia św. z powodu epidemii zostanie przeniesiona na 27 września br. Termin zależy od sytuacji epidemicznej w naszym kraju, czyli czy dzieci wrócą do szkół. W wyjątkowych sytuacjach można przyjąć Komunię św. indywidualnie po wcześniejszym uzgodnieniu z duszpasterzami.
 • Kancelaria Parafialna przed wcześniejszym umówieniem się najlepiej przez telefon o każdej porze od poniedziałku do piątku.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”. Będzie można nabyć biuletyn seminaryjny „Rodzina Odkupiciela” za dowolną ofiarę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby WSD Redemptorystów w Tuchowie. 
 • W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: + Józef Łagoda, lat 70 z ul. Morcinka. Wieczny odpoczynek…