Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

 1. Przeżywamy dziś trzecia Niedzielę Wielkiego Postu. Przeżywamy w parafii odpust ku czci św. Klemensa.
  • W związku z rozszerzającą się epidemią i konieczności podjęcia odpowiednich środków ostrożności, ks. bp. Tadeusz Lityński odwołał wizytację kanoniczną w naszej parafii.
  • Dziękujemy Pani Prezes Magdalenie Zgondek z PSS „Społem” w Głogowie za podarowanie 2 tyś. bułek dla wiernych z okazji dzisiejszej Uroczystości oraz za piękną dekoracje z pieczywa. Również rozdaliśmy dzieciom w czasie rekolekcji szkolnych 800 słodkich bułek.
  • Zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1700.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  • w czwartek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 3. W tym tygodniu zapraszamy:
  • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1500 z Koronką i Eucharystią, i o godz. 1800 dla dorosłych, nie będzie Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci.
  • Został odwołany Koncert Pasyjny Beaty Bednarz, który miał odbyć się
   w sobotę. Odwołujemy również wszystkie spotkania dla dorosłych, młodzieży i dzieci w domu parafialnym. Odprawiane będą wszystkie Msze św. i nabożeństwa w kościele dla dorosłych. Kościół będzie otwarty przez cały dzień i będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.
  • Kapłani rozdający Komunię św. przed Eucharystią i po myją dłonie w zakrystii płynem dezynfekującym. (jest możliwość przyjmowania komunii św. na rękę) Jak przyjmować komunię świętą na rękę? – wskazówki
   1. Komunię świętą na rękę przyjmuje się w pozycji stojącej, nie należy klękać.
   2. Istotne jest właściwe ułożenie rąk – lewa dłoń, podtrzymywana przez prawą, powinna być płasko wyciągnięta (kapłan składa wówczas hostię na lewej ręce, a wierny prawą wkłada komunikant do ust).
   3. Nie sięgamy sami po komunikant; czekamy aż kapłan położy nam hostię na rękę.
   4. Obie dłonie należy wyciągnąć na wysokości klatki piersiowej/ramion, aby szafarz mógł je bez problemu dostrzec.
   5. Przed spożyciem komunii nie należy jej całować.
   6. Komunikant trzeba koniecznie włożyć do ust przy kapłanie – nie można odchodzić z komunią świętą na ręce.
   7. Po przyjęciu komunii zawsze należy zobaczyć czy na naszej dłoni nie zostały jeszcze jakieś okruchy, cząstki konsekrowanej hostii. Jeżeli tak, to należy je również spożyć.
  • Mydło bakteriobójcze jest również w toalecie i w zakrystii.
  • Chcemy pomagać osobom starszym z naszej parafii, jeżeli jest potrzeba zrobienia zakupów, to można się zgłaszać na telefon duszpasterski (na stronie internetowej). Również Kapłani są gotowi do posługi sakramentalnej na telefon.
 4. Inne ogłoszenia:
  • Jest wystawiony kosz przy ołtarzu Matki Bożej na produkty spożywcze. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. W zakrystii, sklepiku do nabycia są świece Wielkanocne Caritasu w cenie 15 zł. Sklepik parafialny do odwołania będzie nieczynny.
  • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  • W tygodniu odeszła do wieczności: + Teresa Kaczmarek, lat 67 z al. Wolności. Wieczny odpoczynek…