1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Obchodzimy XIII Niedzielę Biblijną.
  2. W tym tygodniu przypadają:
  • – W środę – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Patrona Europy oraz Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
  • W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  • – W piątek – rozpoczyna się maj, wspominamy św. Józefa Robotnika.
    Do chorych udamy się po ustaniu pandemii. Jedynie w przypadku zagrożenia życia prosimy o kontakt z duszpasterzami. Proboszcz parafii udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie z wyjątkiem środy, niedziel i uroczystości o godz. 1800. W niedziele i uroczystości nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1800, zaś w środę połączone z Nieustanną Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę – przeniesiona z 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Mszę św. w kościele jak w niedzielę. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się wieczorne pierwszo sobotnie czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP. W sobotę swoje imieniny obchodzi o. Zygmunt Sołek. Drogiego solenizanta otoczmy naszą modlitwą życząc wielu łask Bożych w kapłańskim i zakonnym życiu.
  • W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powołania oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, po Mszy św. o godz. 1230 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Inne ogłoszenia

– Diakon Jarosław Marszałek,  syn Józefa i Wandy zd. Kamińska ur. 21.01.1966 r. w Zielonej Górze, pragnie przyjąć od Kościoła święcenia kapłaństwa. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co by go czyniło niegodnym święceń kapłańskich, byłby w sumieniu obowiązany  zawiadomić tutejszy urząd parafialny, przy czym należy pamiętać, że byłoby grzechem rzucać na niewinnego niesłuszne podejrzenia lub posądzenia.

– W tym tygodniu wznawiamy spotkania grup dorosłych, które będą odbywały się w kościele po Mszy św. wieczornej z zachowaniem bezpieczeństwa: we wtorek – Krąg biblijny; w czwartek – Odnowa w Duchu św.; w piątek – przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych.

– Wznawiamy również wydawanie produktów spożywczych w ramach Programy Spiżarnia Caritas oraz lekarstwa, ale należy wcześniej  do środy na kartce zapisać imię i nazwisko, podać nazwę leku i wrzucić do skrzynki na listy na furcie klasztornej. Będą wydawane w czwartki w auli św. Gerarda o godz. 1630.

– Konferencje chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się do wakacji dwa cykle: 10 – 24 maj i 14 – 28 czerwiec w sobotę po Mszy św. o godz. 1830.

– Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”. Będzie można nabyć biuletyn seminaryjny „Rodzina Odkupiciela” za dowolną ofiarę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony
na potrzeby WSD Redemptorystów w Tuchowie. 

– Kancelaria Parafialna przed wcześniejszym umówieniem się najlepiej przez telefon o każdej porze od poniedziałku do piątku.

– W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: + Stanisław Leciejewski, lat 66 z pl. 1000-lecia. Wieczny odpoczynek…