Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 02.12.2018

 1. Dziś rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Dziś na Mszy św. o godz. 800 poświęcimy opłatki Wigilijne. Po Mszy św. o godz. 1230 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Dziś trzecia katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o godz. 930 w sali św. Matki Teresy.
 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • – we wtorek- św. Barbary – patronki Górników.
 • – w czwartek – św. Mikołaja
 • – w sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 630, 730, 1200, 1700 i 1830. Przed Mszą św. o godz. 1200 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. W czasie Mszy Św. o godz. 1700 nastąpi poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 1. W tym tygodniu zapraszamy:
 • Msza św. Roratnia w naszym Kościele sprawowana będzie od poniedziałku do soboty o godz. 630, a dzieci w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 1700. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony.
 • W poniedziałek będzie przeprowadzone Jerycho różańcowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 1830 i trwać będzie adoracja 24 godziny. Przy wejściu do kościoła jest tablica, na której prosimy wpisać swoje imię szczególnie w wolnych miejscach.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca: W czwartek o godz. 1800 nabożeństwo w intencji powołań i o godz. 1830 Msza św., a w piątek odwiedziny chorych od godz. 900. Zapraszamy na dodatkowe Msze św. o godz. 1500 szczególnie z udziałem starszych, chorych i samotnych oraz o godz. 1700 z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Parafia św. Mikołaja zaprasza dzieci i dorosłych na Korowód ze św. Mikołajem, który będzie częścią obchodów Głogowskich Dni Świętego Mikołaja i odpustu w parafii. Korowód wyruszy w czwartek, 6 grudnia, o godz. 1730 spod Ratusza i przejdzie ulicami miasta do kościoła św. Mikołaja. Zachęcamy do przebrania się za Świętego Biskupa Mikołaja, patrona Głogowa, a także do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej po zakończeniu przemarszu. Parafia zaprasza również na koncert Eleni w kościele Bożego Ciała w sobotę, 8 grudnia, o godz. 1900. Przypominamy o konkursie na najlepsze ciasto.
 • w przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek przed kościołem ofiary na pomoc katolikom na wschodzie. A taca będzie przeznaczona na remont kościoła.
 1. Inne ogłoszenia.
 • Parafialny Zespół Caritas przypomina o zakupie świec wigilijnych „Caritas Polska” w naszym sklepiku, zakrystii i po Mszach św. Małe świece w cenie 6 zł, a duże 13 zł. Będzie również wystawiony kosz przy ołtarzu Matki Bożej do którego można składać produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących jak również słodycze dla dzieci na paczki świąteczne.
 • W drugim tygodniu ferii zimowych (4-8 lutego) w naszej parafii odbędą się półkolonie dla dzieci od 7 do 12 lat, które prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Ubiblijnieni. W programie opartym o przypowieści ewangeliczne, zaplanowane są warsztaty, wycieczki oraz wspólna zabawa. Dzieci otrzymają też wyżywienie oraz atrakcyjne upominki. Stowarzyszenie organizuje też wakacyjne obozy biblijne. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablocie.
 • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Dziś w Domu Parafialnym na korytarzu odbywa się po Mszach kiermasz świąteczny, gdzie można zakupić książki, kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, a kupując dewocjonalia można wesprzeć chrześcijan w Izraelu.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zofia Wałęsa, lat 82 z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…