Ogłoszenia duszpasterskie – Zmartwychwstanie Pańskie – 01.04.2018 

  1. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Drogim Parafianom, Gościom, aby Zmartwychwstały Jezus napełniał serca miłością i pokojem. Niech przemieni każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję. Niech radosna nowina Poranka Wielkanocnego rozbrzmiewa w naszych sercach i dodaje nam sił, abyśmy byli w naszych środowiskach świadkami Zmartwychwstania.
  • Pragniemy serdecznie podziękować:

  -Dziękuję Ojcom za wiele godzin spędzonych w konfesjonale, za celebracje i wygłoszone Słowo Boże w czasie Triduum i o. Zygmuntowi za kazania pasyjne.

  -Dziękuję za wszelkie prace w przygotowaniu Grobu, Ciemnicy grupie św. Józefa, Pani Idze i młodzieży.

  -Dziękuję za przygotowanie liturgii i posługi liturgiczne podczas Triduum Paschalnego o. Stanisławowi i o. Michałowi, grupom parafialnym, ministrantom i lektorom oraz harcerzom za wartę przy Bożym Grobie.

  -Dziękuję Chórowi „Za Tobą” za wspaniałe śpiewy w czasie uroczystości przez całe Triduum, a wszystkim grupom parafialnym za prowadzenie adoracji. Dziękuję Panom kościelnym oraz Panu Tadeuszowi, organiście.

  -Dziękuję pocztom sztandarowym i Panom od baldachimu oraz obsłudze procesji.

  -Dziękuję Paniom z naszego Caritasu za wielką pracę w przygotowaniu paczek dla ubogich i zorganizowanie posiłku wielkanocnego razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy dla bezdomnych i ubogich, natomiast Wam Kochani za wielką ofiarność w postaci żywności na rzecz ubogich.

  Jutro poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na potrzeby KUL. Obchodzimy 13 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • w czwartek o godz. 1800 modlitwy w intencji powołań i Msza Św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin oraz o powołania.
  • w piątek – Msza św. dla chorych ich opiekunów i rodzin o godz. 1500. Zapraszamy na wiosenną sesję Szkoły Maryi. Odbędzie się w naszej parafii w formie „dochodzącej” w dniach od 6 do 8 kwietnia. Z możliwością zostawienia pod opieką dzieci. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
  • W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę – po Mszy św. o godz. 730 comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu. Mszą św. o godz. 1830 rozpocznie się wieczorne pierwszosobotnie czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP z procesją światła, dlatego prosimy o przyniesienie świec.
  1. Inne ogłoszenia
  • Fundacja Osuchowa zaprasza na projekcje filmu: „Luter i rewolucja protestancka” Grzegorza Brauna w piątek o godz. 1800 w Zamku Książąt Głogowskich. Na stoliku leżą bezpłatne karty wstępu. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
  • Zapraszamy członków grup parafialnych oraz chętnych Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która odbędzie się w niedzielę w święto Miłosierdzia Bożego, na ulicach Głogowa. Do uczestnictwa w tej modlitwie zapraszamy wiernych a szczególnie członków grup modlitewnych. Początek modlitwy o godz. 1500, ale wcześniej o godz. 1400 w naszym kościele jest zbiórka chętnych do udziału w tej modlitwie, a szczególnie zapraszamy liderów, którzy tę modlitwę poprowadzą.
  • W święto Miłosierdzia Bożego zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszła niedzielę po Mszy o godz. 1230.
  • Wolne są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 5 do 11 października. Koszt około 3700 zł. Zapisy do 4 marca w zakrystii lub na furcie z wpłatą zaliczki 700 zł i należy przekazać ksero z paszportu. Do odebrania są w zakrystii formularze do wypełnienia i program pielgrzymki. Program pielgrzymki umieszczony jest też w gablocie.
  • W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Weronika Perczyńska, lat 62 z ul. Grunwaldzka i + Joanna Bartosińska, lat 48 z ul. Głowackiego. Wieczny odpoczynek…

  Na radość i nadzieję płynące ze Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.