Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018

 1. Dziś 33 niedziela zwykła. W Zgromadzeniu Redemptorystów dzień wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego.
 • Dziś rozpoczynamy cykl katechez przed chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o godz. 930 w sali św. Matki Teresy. Jest to ostatni cykl przed świętami Bożego Narodzenia.
 • Przypominamy, że nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele
  codziennie o godz. 18.00 a w środy i niedziele o godz. 17.30. Po każdym nabożeństwie będzie celebrowana Msza św. w intencji wypominanych. W dalszym ciągu można składać kartki wypominkowe w zakrystii po każdej Mszy św.
 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • we wtorek bł. Rafała Kalinowskiego;
 • w środę Ofiarowanie NMP;
 • w czwartek św. Cecylii dziewicy i męczennicy – patronki chórów kościelnych.
 • w przyszła niedzielę św. Katarzyny Aleksandryjskiej – Patronki Kolejarzy. Duszpasterstwo Kolejarzy przy naszej parafii zaprasza wszystkich pracowników kolei, emerytów, rencistów i ich rodziny na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w Auli Gerarda.
 1. W tym tygodniu zapraszamy:
 • w środę zapraszamy Żywy Różaniec, Biuro Radio Maryja i inne wspólnoty na biesiadę „Andrzejkową” po Mszy św. wieczornej do sali Matki Teresy.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 1230 będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w listopadzie przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy o zapisywanie intencji w zakrystii. Zapraszamy na prelekcje przedstawiciela IPN we Wrocławiu Jerzego Rudnickiego pt. „Semper Fidelis. W 100 rocznice obrony Lwowa”. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przez Caritas będą zbierane ofiary do puszek dla najuboższych rodzin naszej parafii. Taca będzie przeznaczona na WSD Redemptorystów i w Paradyżu.
 1. Inne ogłoszenia.
 • Zapraszamy na Rekolekcje biblijne w dniach od 30 listopada do 1 grudnia w naszej parafii. W programie: konferencje biblijne, praca w grupach z Pismem św., indywidualne rozważanie słowa Bożego, adoracja Najśw. Sakramentu, czas świadectw, Eucharystia, wspólne posiłki. Temat rekolekcji: „Spotkanie Jezusa z Bartymeuszem”. Szczegóły i informacje o zapisach na plakacie.
 • Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia na 27 rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę 1 grudnia z naszej parafii. Koszt przejazdu 70 zł. Szczegóły i zapisy w niedzielę, wtorek i czwartek w biurze Radia Maryja.
 • We wszystkich parafiach w Głogowie będzie przeprowadzone Jerycho różańcowe. W naszej parafii Jerycho rozpocznie się 3 grudnia o godz. 1830 i trwać będzie 24 godziny. Zapraszamy do udziału grupy parafialne. Przy wejściu do kościoła są tablice, na których prosimy wpisać swoje imię, o której godzinie włączymy się do adoracji. Na odmówienie czterech części różańca potrzebujemy ok. 2 godziny.
 • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Można nabyć Album o historii naszej parafii i płytę z koncertu organowego w sklepiku parafialnym za dowolną ofiarę.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Anna Kurnik, lat 81 z ul. Sikorskiego; + Jan Kotwicki, lat 70 z u. Głowackiego; + Janina Żmurko, lat 92 z ul. Mickiewicza; + Elżbieta Gąsiorek, lat 70 z al. Wolności; + Tadeusz Landa, lat 77 i + Jarosław Piątkowski, lat 44. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…