Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018

 1. Dziś 30 niedziela zwykła. Po każdej Mszy św. przez Caritas będą zbierane ofiary do puszek dla najuboższych rodzin naszej parafii.
 • Dziś trzecia katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o godz. 930 w sali Matki Teresy.
 • Zapraszamy jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę na modlitwę różańcową o godz. 1800. Dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 1700.
 • Dziś dzień imienin naszego biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego oraz naszego organisty Tadeusza Mandziuka. Życzymy im Bożych łask, zdrowia
  i sił, by mogli nadal służyć naszej diecezji i parafii.
 1. W tym tygodniu zapraszamy:
 • Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w sali Matki Teresy i spotkanie popielgrzymkowe z Ziemi Świętej a auli św. Gerarda w poniedziałek po Mszy św.
 • W Wigilię Wszystkich Świętych (środa) dorosłych i młodzież na czuwanie modlitewne p.t. „Noc Światła” w parafii św. Maksymiliana. Rozpocznie się o godz. 2100, a zakończy Mszą św. Organizatorzy proszą o zabranie znicza. Spowiedź w naszym kościele będzie od godziny 1500 do 1900.
 • 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą odprawione tak jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 1230 i 1600. Natomiast Msze św. na cmentarzach będą sprawowane w następującym porządku: Słone, godz. 1000; Legnicka o godz. 1500, Brzostów o godz. 1300. Wcześniej procesja o godz. 1230, a modlitwa różańcowa na cmentarzu o godz. 1800. Na cmentarzu Biechów, nie będzie Mszy św. tylko modlitwa za zmarłych o godz. 1130. Przypominamy, że tego dnia uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe.
 • Natomiast w środę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 1830 rodziny zmarłych, których w minionym roku odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Rodziny prosimy, aby przyniosły ze sobą znicze. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Odpust można uzyskać raz dziennie przy nawiedzeniu cmentarza w kolejne dni do 8 listopada włącznie.
 • Nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele od 3 listopada. Po nabożeństwie każdego dnia Msza św. w intencji zmarłych wypominanych o godz. 1800 z wyjątkiem środy i niedzieli o godz. 1730. Link do wypominek w PDF lub Word
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w piątek odwiedzimy chorych od godz. 900, Zapraszamy na dodatkowe Msze św. o godz. 1500 szczególnie z udziałem starszych, chorych i samotnych oraz o godz. 1700 z udziałem wszystkich dzieci, a zwłaszcza przygotowujących się do I Komunii św. i rocznicowych. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania dla dzieci od g. 1630.
 • w sobotę o godz. 730 Msza św. dla Wspólnoty Matki Bożej Szkaplerznej, a po niej comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Mszą św. o godz. 1830 rozpocznie się wieczorne pierwszosobotnie czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 • -w przyszłą niedzielę Zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 1230.
 1. Inne ogłoszenia.
 • Do Rady Parafialnej zgłosiło się 16 osób (lista została wywieszona na tablicy ogłoszeń). Z tej racji, że jest to liczba odpowiednia, która może reprezentować parafię, więc nie będziemy wybierać spośród kandydatów, tylko bez głosowania staną się członkami Rady Parafialnej.
 • Nie przyjmujemy ubrań w Caritasie. Można jedynie w 2 i 4 czwartki miesiąca po uzgodnieniu z Paniami z Caritasu.
 • Zapraszamy, którzy byli zaangażowani w Ruch Światło – Życie w latach 1981‑1989 w parafii św. Klemensa w Głogowie, za czasów opiekunów: o.Stańczyka, o.Skroboszewskiego, o.Szamburskiego i o.Owczarskiego. Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2018r. (sobota) o godz. 1400 Mszą św., później Agapé. Wszelkie informacje na stronie internetowej parafii i Facebook-u.
 • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 • Z okazji rocznicy parafii i kościoła, została wydana płyta z nagraniem koncertu organowego, jaki odbył się 16 września w naszym kościele oraz został wydany album o historii Redemptorystów w Głogowie. Można nabyć w sklepiku parafialnym za dowolną ofiarę. By pokryć koszt druku albumu i wydania płyty wartość wynosi około 30 zł.