Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018

 1. Dziś 28 niedziela zwykła. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem – „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach zbierane będą ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na uzdolnioną i ubogą młodzież. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.
 • Dziś pierwsza katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o godz. 930 w sali Matki Teresy.
 • Zapraszamy na modlitwę różańcową w naszym kościele codziennie o godz. 1800 z wyjątkiem niedzieli o godz. 1730 (w środę połączone z Nowenną). Natomiast dzieci w tym tygodniu tylko we wtorek i czwartek o godz. 1700. W poniedziałek z powodu transmisji nie będzie modlitwy różańcowej dla dzieci
  i dorosłych.
 1. W tym tygodniu wspominać będziemy:
 • we wtorek – św. Gerarda Majella patrona i opiekuna Matek w stanie błogosławionym oraz 40 rocznica wyboru Jana Pawła II. Imieniny obchodzi o. Gerard Zieliński. Polecajmy solenizanta w naszych modlitwach.
 • w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia i o. Proboszcza. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za pracowników służby zdrowia i za solenizanta.
 • w piątek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 1. Zapraszamy do stałych nabożeństw i spotkań w parafii:
 • Jutro zapraszamy na Dziękczynną Mszę św. z okazji 60 rocznicy istnienia naszej parafii i 90 lat od poświęcenia kościoła. Odprawiona będzie pod przewodnictwem ks. bp. Stefana Regmunta, a słowo Boże wygłosi o. Prowincjał Janusz Sok. Obchody będą transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Upieczone ciasta będzie można przynosić do sali oazowej w domu parafialnym w poniedziałek do godz. 1500. Parking przy kościelny będzie zamknięty od godz. 1500. Transmisja rozpocznie się o godz. 1730. Zachęcamy do wysłuchania Rozmów niedokończonych w Radiu Maryja o godz. 2130 na temat: Losy duszpasterstwa na ziemiach odzyskanych na przykładzie działalności głogowskich Redemptorystów.
 • Klub Gazety Polskiej w Głogowie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem śledczym Witoldem Gadowskim w Auli św. Gerarda w środę o godz. 1700.
 • W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na działalność misyjną kościoła.
 1. Inne ogłoszenia.
 • Kartki na wypominki można odebrać przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty (drukowanymi literami i w pierwszym przypadku) można składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont kościoła. (link do wypominek w PDF lub WORD)
 • Stowarzyszenie Chór Gospel Space Of Grace, Gmina Głogów i MOK zaprasza na VII Głogowskie Warsztaty Gospel dla młodzieży i dorosłych oraz III Warsztaty Gospel Kids dla dzieci. Warsztaty w dniach od 27 do 28 października, a koncert finałowy odbędzie sie w 28 października o godzinie 1700 w MOK, wstęp wolny. Szczegóły dotyczące warsztatów i zapisów znajdują się na plakacie.
 • Zapraszamy członków grup parafialnych oraz rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do I Komunii św. i Bierzmowania na sesję Szkoły Maryi. Odbędzie się w naszej parafii w formie „dochodzącej” w dniach od 26 do 28 października.
 • Zapraszamy na konferencję dla małżeństw, którą poprowadzi Ks. Mariusz Dudka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej kurii diecezjalnej. W sobotę 27 października o godz. 1300. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
 • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Irena Kurczewska, lat 89 z pl. 1000-lecia. Wieczny odpoczynek…