Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017

  1. W Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj XXVII niedzielę zwykłą. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na uzdolnioną i ubogą młodzież.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

Jeszcze dziś zachęcamy do udziału w procesji różańcowej z kościoła Miłosierdzia Bożego na Piastowie do kościoła św. Maksymiliana. Procesja będzie po Mszy św. o godz. 1545.

 

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy:

– w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka

– w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego

– w sobotę – obchodzony jest Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pracownikach oświaty. Zapraszamy wszystkich nauczycieli szkół i przedszkola, które leżą na terenie naszej parafii na Eucharystię w niedzielę 22 października o godz. 1230, a później na spotkanie w sali Matki Teresy.

 

  1. Zapraszamy do stałych nabożeństw i spotkań w parafii:

– Przypominamy, że w naszym kościele modlitwa różańcowa jest odprawiana codziennie o godz. 1800 z wyjątkiem niedzieli o godz. 1730 (w środę połączone z Nowenną). Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 1700.

– Wspólnotę Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. i adorację we wtorek o godz. 730.

– Członków Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę – 11 października po Mszy św. wieczornej w sali Matki Teresy.

– W czwartek, 12 października na godz. 19.30, zapraszamy do kościoła młodzież na „wieczorne czuwanie młodych”.

Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w piątek 13 października o godz. 2030. Prosimy ze sobą przynieść świece.

  1. Inne ogłoszenia:

Kartki na wypominki można już odebrać przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty (drukowanymi literami i w pierwszym przypadku) można składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont kościoła.

– Zapraszam osoby chętne, a szczególnie mężczyzn do prac społecznych przy naszym kościele w przyszłą sobotę o godz. 900.

 

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 930 , odbędzie się pierwsza konferencja chrzcielna dla Rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie chcą ochrzcić dziecko. Po odbyciu nauki otrzymuje się dokument potwierdzający uczestnictwo w celu ukazania przy kolejnym dziecku. Do świąt Bożego Narodzenia odbędą się dwa cykle katechez: 15, 22, 29 października i 12, 19, 26 listopada.

Również w niedzielę 15 października, po Mszy św. o godz. 12.30, do Auli św. Gerarda, zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum i klas 7 szkoły podstawowej. 

Proboszcz Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego zaprasza „Obrońców życia człowieka i czcicieli św. Janny Molla” na spotkanie w każdą trzecią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 15.00.

 

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

– Danuta Przyszlak, l. 81, z ul. Przemysłowej

– Zdzisława Mazur, l. 72, z ul. Wojska Polskiego

– Andrzej Grudzień, l. 66, z ul. Przemysłowej

– Halina Matuszek, l. 52, z ul. Przemysłowej

– Maria Laudorowicz, l. 92, z ul. Morcinka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Życzymy obfitości Bożych łask, błogosławieństwa w pracy i nauce.