Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017

  1. W Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj XXIV niedzielę zwykłą. Dziś 78 rocznica napaści Sowieckiej na Polskę. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dziś na dziedzińcu kościoła po Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”.
  2. W tym tygodniu wspominać będziemy:

– w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży i Polski. Pamiętajmy w modlitwach o naszej młodzieży.

– w czwartek – święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.

  1. Zapraszamy do stałych nabożeństw i spotkań w parafii:

– Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej do sali Matki Teresy. W tym dniu nie będzie spotkania kręgu biblijnego.

– Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej zaprasza dziewczyny w wieku od 6 do 10 lat na zbiórkę zuchową w każdy czwartek o godz. 1630.

– W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Artura Wilczka, który pracuje na misjach w Rosji w Togliatti. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć materialnie misję przez ofiarę składaną do puszek.

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– W przyszłą niedzielę o godz. 1230 Msza św. w intencji małżonków, którzy we wrześniu przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

– W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za Pierwszy Synod naszej Diecezji, który został zwołany przez biskupa, a obecnie trwa faza przygotowawcza.

  1. Inne ogłoszenia:

– Zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy św. przy pomniku Sybiraków na cmentarzu przy ul. Legnickiej w poniedziałek o godz. 1200.

– Organizowana jest z naszej parafii Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna w dniu 7 października, W tym dniu organizowany jest również wyjazd na modlitwę różańcową na granicach z parafii NMP Królowej Polski. Zapisy na wyjazdy w zakrystii do 1 października.

– W niedzielę 24 września odbędzie się 29 Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Sanktuarium w Rokitnie. Rozpoczęcie Pielgrzymki o godz. 1000. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym zależy na szkolnictwie w Polsce.

– Na parkingu klasztornym został postawiony kontener na papier. Zbierając makulaturę możemy wesprzeć działalność charytatywną kościoła.

– Zachęcamy do zakupu dobrej książki i kalendarzy Caritasu na rok kalendarzowy 2018 w sklepiku parafialnym. Do nabycia jest również prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W nowym numerze znajdziemy m.in. materiały związane z inicjatywą „Różaniec do granic”.

– W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Michał Mróz, lat 89 z ul. Morcinka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy obfitości Bożych łask, błogosławieństwa w pracy i nauce.