Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017

1.W Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj XXIII niedzielę zwykłą. Dziś taca będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Dziękujemy za złożone ofiary.

Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w środę 13 września o godz. 2030. Prosimy ze sobą przynieść świece

2.W tym tygodniu wspominać będziemy:

– czwartek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

– piątek 15 września – wspominamy N MP Bolesną.

3,Zapraszamy do stałych nabożeństw i spotkań w parafii:

– Grupy parafialne wznawiają już swoje spotkania. Harcerki z Drużyny „Agat” zapraszają chętne dziewczęta od 5 klasy na zbiórkę w najbliższą sobotę 16 września o godz. 900 w parku przy kościele.

– Zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. na spotkanie organizacyjne z o. Wiesławem w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 w Auli Gerarda.

– Zapraszamy rodziców z klasy III gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania na spotkanie organizacyjne po Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 1230 w Auli Gerarda.

– Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zapraszają do wzięcia udziału w patriotycznej pieszej pielgrzymce w intencji Ojczyzny do Jakubowa w dniu 16 września o godz. 900 z kościoła NMP Królowej Polski (osiedle Kopernik). Powrót autokarami o godz. 1415.

4.Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5.Inne ogłoszenia:

– Z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich 11 stycznia 2017 r. Ojciec św. Franciszek w Watykanie pobłogosławił sześć figur Niepokalanego Serca Maryi posłał je na sześć kontynentów. Celem peregrynacji jest przypomnienie światu naglącego wezwania Matki Bożej o modlitwę i wynagrodzenie za grzechy. Papież Franciszek ogłosił łaskę odpustu zupełnego, która towarzyszy peregrynacji. Peregrynacja odbywa się w naszej diecezji. W Głogowie odbędzie się 23 września w par. św. Mikołaja i 26 września w par. Królowej Polski.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. na dziedzińcu kościoła za zgodą Episkopatu Polski, w tym również Biskupa Diecezjalnego przeprowadzona zostanie zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Jest to kolejna próba ograniczenia procederu aborcji w polskich szpitalach. Wyjątkowość tego projektu zakłada zmianę dotychczasowego brzmienia ustawy o uchyleniu zapisu dającego możliwość dokonania tzw. aborcji eugenicznej czyli w przypadku prawdopodobieństwa upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Pozostaje natomiast w mocy zapis o zagrożeniu życia matki oraz ciąży w wyniku czynu zabronionego. Projekt nie zakłada karania kobiet za czyn aborcyjny. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy byś osobą pełnoletnią oraz wykazać się nr PESEL.

6.W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Władysław Bałaban, lat 67 z ul. Spółdzielczej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy dobrego tygodnia, błogosławieństwa w pracy.

Niech dobry Bóg Was wspiera i Wam błogosławi.