Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła –03.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła –03.09.2017

  1. W Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj XXII niedzielę zwykłą. Dziś po Mszy św. o godz. 1230 zmiana Tajemnic Różańcowych. Dla dzieci i młodzieży szkolnej dobiegają końca wakacje. Wracamy od dzisiaj do porządku Mszy św. w ciągu roku szkolnego, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 2000, a wraca Msza św. o godz. 1600. Wracamy również do stałych godzin otwarcia kancelarii parafialnej.
  2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów szkoły średniej na Mszę św. o godz. 800.
  3. W tym tygodniu wspominać będziemy:

– w piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy św. będziemy zawierzać naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.  Z tej okazji zapraszamy również do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium MB w Grodowcu na uroczystości odpustowe w sobotę 9 września. Wyjście z dziedzińca naszego kościoła o godz. 630. Powrót autokarami. Koszt biletu 8 zł.

– w sobotę przypada Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. Z tej okazji przypominamy, że można jeszcze wesprzeć remont spalonej wieży katedry przez zakup cegiełki w zakrystii.

  1. Zapraszamy do stałych nabożeństw i spotkań w parafii:

– Codziennie, adoracja Najświętszego Sakramentu. Można skorzystać z Sakramentu Pojednania podczas każdej Mszy św. i w ramach stałego dyżuru w piątki w godz. 1500-1900, dodatkowo ojcowie będą pełnili dyżury na telefon od poniedziałku do piątku od godziny 1700.

– Aby ułatwić kontakt parafian z duszpasterzami został uruchomiony telefon dyżurny duszpasterski 690 294 069 Numer telefonu został wywieszony też w gablocie i na furcie klasztornej.

Grupy parafialne wznawiają już swoje spotkania. Zapraszamy chętne dzieci uzdolnione muzycznie na spotkanie scholi dziecięcej – Klemensiątka w sobotę od godz. 1100. Również zapraszamy chętne dzieci i młodzież na spotkania oazowe, które odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej. Chętnych chłopaków, którzy chcą zostać ministrantami proszę o zgłaszanie się do o. Michała. W przyszłą niedzielę chętni zostaną przyjęci do grona ministrantów na Mszy św. o godz. 1100.

– Zachęcamy do korzystania od godziny 1600 z poradni Rodzinnej i pomocy psychologa(tel 695424002) we wtorki, z usług Radcy Prawnego w środy (tel 506613106) , a od tego roku z pomocy Psychoterapeuty Magdaleny Skorobogatej, która przyjmuje w czwartki. Na spotkania można umówić się również telefonicznie. Numery telefonów zostały wywieszone w gablocie.

– Po wakacyjnej przerwie wznawiają spotkania grupy dorosłych. Krąg Biblijny we wtorki i Odnowa w Duchu św. w czwartki po Mszy św. wieczornej.

– Zapraszamy osoby pielgrzymujące na Litwę w październiku na spotkanie przedpielgrzymkowe z przewodnikiem we wtorek po Mszy św. wieczornej.

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

– w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1800 różaniec w intencji powołań i Msza św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin oraz o dar powołań z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę drugą miesiąca taca będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Czesław Krzywodziński, lat 69 z ul. Sikorskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy dobrego tygodnia, błogosławieństwa w pracy, a dla dzieci i młodzieży szczęśliwego pierwszego tygodnia nauki.

Niech dobry Bóg Was wspiera i Wam błogosławi.