Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela Zwykła – 20.08.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela Zwykła – 20.08.2017

  1. Dziś XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Dziś zbierane są ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
  2. W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W tym tygodniu podwójnie będziemy czcili Maryję:

W tym tygodniu obchodzimy:

– 22 sierpnia (wtorek) – będziemy się radowali Maryją – Królową.

– 24 sierpnia (czwartek) – Święto św. Bartłomieja Apostoła.

– 26 sierpnia (sobotę) – Uroczystość NMP Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

  1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce:

Terenowe Biuro Radio Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na „Dziękczynienie w Rodzinie”, w dniu 2 września br. Koszt – 60 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja w niedziele w godz. 900 – 1200 oraz we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1800.

  1. W przyszłą Niedzielę jako ostatnią miesiąca o godz. 1230 Msza św. w intencji małżonków, którzy w sierpniu przeżywają jubileusze małżeństwa. Jubilatów prosimy o zgłaszanie sie w zakrystii.
  2. Zachęcamy do zakupu dobrej książki w sklepiku parafialnym. Do nabycia jest również prasa katolicka. „Gość Niedzielny” i Niedziela”.
  3. Wsłuchajmy się jeszcze w treść dwóch komunikatów:

a) Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. List Generała OO Pulinów

b) W związku z nawałnicami jakie nawiedziły naszą Ojczyznę dnia 11 sierpnia br., ks. Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski składa kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Zwracam się także z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Prosi o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. Apel o pomoc

Oba komunikaty w pełnym brzmieniu znajdują się na tablicy ogłoszeń.

  1. Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli. Pracującym owocnej pracy, a odpoczywającym dobrego odpoczynku.