Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017

I.Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj XXVI niedzielę zwykłą. Dziś po każdej Mszy św. przez Caritas będą zbierane ofiary do puszek na obiady dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin naszej parafii. Będzie również po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
II. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek – Wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
– w środę – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
– w czwartek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, a w kościołach redemptorystów – wspomnienie bł. Franciszka Ksawerego Seelosa;
– w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.
III. Zapraszamy do stałych nabożeństw i spotkań w parafii:
– Od dzisiaj rozpoczyna się modlitwa różańcowa. W naszym kościele będą odprawiana codziennie o godz. 18.00 z wyjątkiem niedzieli o godz. 17.30 (w środę połączone z Nowenną). Natomiast dzieci będą gromadziły się na różańcu w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17.00. Rozpoczynamy nowy cykl kazań nowennowych z katechizmu „Bogactwo i piękno objawionej prawdy”.
W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
– w czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji powołań o godz. 18.00 różaniec i na Eucharystię w intencji Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Redemptorystów, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz o dar powołań i za powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego.
– w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w poniedziałek 9 października, a o. Stanisław w sobotę 7 października. Zapraszamy na dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 szczególnie z udziałem starszych, chorych i samotnych oraz o godz. 17.00 z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
– w sobotę o godz. 7.30 Msza św. dla Wspólnoty Matki Bożej Szkaplerznej, a po niej comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się wieczorne pierwszosobotnie czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP. Czuwanie zakończy się apelem jasnogórskim o godz. 21.00.
– Młodzież klas III gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania rozpoczyna spotkania formacyjne w najbliższy piątek 6 października o godz. 17.15.
– W następną niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na uzdolnioną i ubogą młodzież. Taca będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel. W tym dniu zapraszamy do udziału w procesji różańcowej z kościoła Miłosierdzia Bożego na Piastowie do kościoła św. Maksymiliana po Mszy św. o godz. 15.00.
IV. Inne ogłoszenia:
– W środę o godz. 1.00 w nocy z naszej parafii wyrusza pielgrzymka po Sanktuariach Polski Północno-Wschodniej, Wilna i Warszawy.
– Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Rokitna w dniu 7 października, koszt 30 zł. W tym dniu organizowany jest również wyjazd na modlitwę różańcową na granicach z parafii NMP Królowej Polski, koszt 25 zł. Zapisy na wyjazdy w zakrystii do środy. Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszamy na modlitwę różańcową dodatkowo o godz. 14.00.
– Zapraszamy na rekolekcje biblijne pod hasłem „Spotkanie Jezusa z Maryją” organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl odbędą się w Kęszycy Leśnej w dniach 13-15 października. W ramach rekolekcji planowany jest wyjazd na Akatyst do Paradyża. Szczegóły na stronie internetowej  http://www.ubiblijnieni.pl/.
– W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Wiesław Nowak, lat 60, z ul. Krochmalnej; + Wiesław Róg, lat 63 z al. Wolności. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Życzymy obfitości Bożych łask, błogosławieństwa w pracy i nauce.