Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

  1. Dziś jedenasta niedziela zwykła.

Dziś po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Instytut i KUL.

– Dziś pierwsza konferencja przed chrzcielna po Mszy św. o godz. 930 w sali Matki Teresy.

– Dziś Msza św. w intencji ofiarodawców pikniku o godz. 1230. Bardzo dziękujemy osobom, które włączyły się w organizację Pikniku ze św. Klemensem. Dziękujemy parafianom, którzy włączyli się w organizacje pikniku poprzez upieczenie ciast (około 100), paniom, które ulepiły pierogi (ze wsi Słone) oraz od p. Jana Masteja. Dziękujemy licznym parafianom, grupie św. Józefa, Odnowie w Duchu św., Kręgom Rodzin, Paniom z Biura Radia Maryja, Caritasu, harcerzom, młodzieży oazowej, grupie historycznej „Halicz” za prowadzenie zabaw, pilnowanie porządku, wydawanie potraw. Pogoda przeszkodziła nam w rozlosowaniu nagród ze złożonych cegiełek, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 1230, a po Mszy św. nastąpi losowanie atrakcyjnych nagród.

– Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po wieczornej Mszy św.

  1. W tym tygodniu zapraszamy:

– w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej – Patronki naszej diecezji.

W środę w czasie Mszy św. o godz. 1700 Ks. Bp. Tadeusz Lityński udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Spotkania liturgiczne dla młodzieży odbędą się w poniedziałek i we wtorek o godz. 1915 w kościele. W poniedziałek od godz. 2000 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

– w czwartek wspólnoty Odnowy w Duchu św. z Głogowa zapraszają na Modlitwę Uzdrowienia po Mszy św. wieczornej w naszym kościele.

Msza św. za zakończenie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w czwartek o godz. 1700, natomiast w piątek dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących o godz. 800.

– W sobotę Organizowany jest wyjazd na męskie oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd o godz. 700. W tym dniu przypada Dzień Ojca pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach.

– W przyszłą niedzielę  przypada Uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela. Opuści naszą wspólnotę zakonną, by podjąć nowe zadania w Szwajcarii o. Stanisław Paprocki. Pożegnanie o. Stanisława nastąpi w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1230.

– Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie zaprasza na wykład przedstawiciela IPN we Wrocławiu prof. Krzysztofa Kawalca w auli Gerarda w przyszła niedzielę pt. „Działalność polityczna Polaków za zachodzie podczas I wojny światowej”. Wykład poprzedzony będzie Mszą św. o godz. 1230 za ojczyznę oraz za małżonków, którzy w tym miesiącu przeżywają jubileusze małżeństwa. Prosimy o zapisywanie intencji w zakrystii.

III. Inne ogłoszenia.

– Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na 26 spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniu 8 lipca. Koszt przejazdu 65 zł. Zapisy w Biurze we wtorek i czwartek od g. 1600 i w niedzielę od g. 900 do 1200.

– I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie zaprasza w dniach 18-20 czerwca na warsztaty artystyczne przeprowadzone przez studentów kolegium YOUNG AMERICANS, które zakończą się wspólnym występem w hali widowiskowo -sportowej e Głogowie. Koszt udziału w warsztatach wynosi 220 zł, zapisy w sekretariacie I LO. 18 czerwca o godz. 1000 w I LO będzie można zobaczyć próbkę występów i warsztatów.

– Zostały jeszcze trzy wolne miejsca na Obóz biblijny: Odkrywcy 2018. Odbędzie się w Złotym Stoku 3-12 lipca. Informacje na stronie ubiblijnieni.pl

– Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

– W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: + Stanisława Skorupa, lat 76 z ul. Wojska Polskiego; + Anna Nadobna Wójcik, lat 78 z al. Wolności i + Regina Leśniak, lat 67 z ul. Głowackiego. Wieczny odpoczynek…