Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 10.06.2018

  1. Dziś dziesiąta niedziela zwykła.

– Zapraszamy dziś na „Marsz dla Życia i Rodziny”, Zbiórka uczestników marszu planowana jest na godz. 1115 przy „Oknie życia” w Głogowskim Szpitalu Powiatowym i przejdzie ulicami Gomółki, Morcinka, Wojska Polskiego i Sikorskiego do naszego kościoła, gdzie o godz. 1230 będzie odprawiona Msza św.

– Po Eucharystii zapraszamy na Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami. Gwiazdami pikniku będą: Paweł Zagumny i Dima Skoryy – siatkarze, wieczorem wystąpi Beata Bednarz i Ks. Jakub Bartczak. Będzie też wiele konkursów z licznymi nagrodami i smaczna regionalna kuchnia. Msza św. w intencji ofiarodawców pikniku zostanie odprawiona w przyszła niedzielę o godz. 1230.

– Dziś ofiary do puszek przeznaczone na budowę świątyni Opatrzności Bożej, a w czasie festynu na uruchomienie katolickiego przedszkola w naszej parafii.

– Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po wieczornej Mszy św.

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – św. Barnabę – Apostoła;

– w środę – św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy o godz. 2030 na nabożeństwo fatimskie.

– w czwartek – Michała Kozala – Męczennika.

– w piątek – Spotkanie liturgiczne przed bierzmowaniem o godz. 1915.

– we wtorek – zapraszamy na Msze św. Wspólnotę Adopcji Dziecka Poczętego o godz. 730.

– w sobotę 6 rocznicę święceń biskupich przeżywa Ordynariusz diecezji Ks. Bp. Tadeusz Lityński. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu biskupie. W tym dniu Parafia NMP Królowej Polski w Głogowie organizuje wyjazd na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Rokitna. Wyjazd z os. Kopernik o godz. 1030, koszt 30 zł.

– Uroczystość centralna Odpustu w Rokitnie z Pielgrzymką Rodzin od godz. 1000  w przyszłą niedzielę. Szczegóły umieszczone są na plakacie.

III. Inne ogłoszenia.

Parafia św. Alberta zaprasza na Biesiadę w przyszła niedzielę ze świadectwem ewangelizatorki Marii Vadii. Szczegóły umieszczone są na plakacie.

– Organizowany jest wyjazd dla mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd 23 czerwca o godz. 700. Koszt uczestnictwa 65 zł.

– Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na 26 spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniu 8 lipca. Koszt przejazdu 65 zł. Zapisy w Biurze we wtorek i czwartek od g. 1600 i w niedzielę od g. 900do 1200.

– Zapraszamy młodzież do udziału w Redemptorystowskich Dniach Młodzieży, które pod hasłem: „Głowa do góry” odbywać się będą w Tuchowie w dniach 9-14 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Michała i o. Stanisława do 15 czerwca włącznie.

– Duszpasterstwo Rolników organizuje 2 lipca z Otynia jubileuszową 35. piesza pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy na stronie internetowej.

Instytut Filozoficzno – Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza na studia podyplomowe, studia magisterskie, można być również wolnym słuchaczem.  Szczegóły umieszczone są na plakacie. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Instytut i KUL.

– Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

– W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Karol Słotwiński, lat 94 z ul. Przemysłowa; + Krystyna Linkowska,  lat 77 z ul. Jedności Robotniczej. Wieczny odpoczynek…