Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018

I.Dziś szósta niedziela Wielkanocy,

– dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 1230.

– Dziś zespół „Klemensiątka” zbiera ofiary do puszki w celu nagrania płyt CD z kolędami. Dochód ze sprzedaży płyt będzie przeznaczony na pomoc osobie niepełnosprawnej Honoraty Babula.

– Dziś trzecia katecheza z cyklu konferencji chrzcielnych po Mszy św. o godz. 930. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie chcą ochrzcić dziecko. Kolejny cykl katechez rozpocznie się 17 czerwca br.

II. W tym tygodniu przypadają:

– Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych  – codziennie z wyjątkiem niedzieli o godz. 1800 (w środę połączone z Nieustanną Nowenną). W niedziele o godz. 1730.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się dla klas II gim. jutro a dla klas 7 Szkoły podstawowej tydzień później 14 maja o godz. 1715.

– We wtorek – 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin wielu naszych parafian, a wśród nich oo. Stanisława Kiełbasy, Stanisława Demskiego i Stanisława Paprockiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1830, podczas której będziemy modlić się za solenizantów. Msza św. o godz. 730 dla Wspólnoty Adopcji Dziecka Poczętego.

– W sobotę – Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z Ewą Stankiewicz i Glennem Jorgensenem pt. „Smoleńsk. Mity i fakty” o godz. 1700 w Auli św. Gerarda.

– W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy o godz. 2030 na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

– Również w przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii Świętej o godz. 900 i 1100 (Msza św. z godz. 930 rozpocznie się o godz. 900). Prosimy, aby osoby, które nie muszą uczestniczyć w tym wydarzeniu przybyły na Mszę św. o innej porze.

– W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

– Chór „Beati Cantores” zaprasza na Koncert Pieśni Maryjnych w kościele NMP Królowej Polski w niedzielę 13 maja. Występować będą również zaprzyjaźnione chóry m. in. „Za Tobą” z naszej parafii.

– W niedzielę 20 maja rocznicę Pierwszej Komunii Św. będą przeżywały dzieci, które w zeszłym roku przeżywały I Komunie św. o godz. 1230. Zapraszamy dzieci rocznicowe na spotkanie liturgiczne do kościoła we wtorek i czwartek o godz. 1630.

III. Inne ogłoszenia

– Organizowana jest z naszej parafii dwudniowa pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II do Krakowa i do Tuchowa na święcenia kapłańskie oraz na Jasną Górę na Pielgrzymkę młodych z Radiem Maryja. W dniach 25 i 26 maja br. Koszt 270 zł. Zapisy w zakrystii do 20 maja. Szczegóły umieszczone są w gablocie.

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne „Doświadczyć Bożej miłości” dla ludzi świeckich i redemptorystów, które odbędą się w Toruniu w dniach 31 maja do 3 czerwca. Szczegóły są umieszczone w gablocie.

– Organizowany jest wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na spotkanie młodych na polach lednickich, tzw. Lednicę. Wyjazd w sobotę 2 czerwca o godz. 700. Koszt uczestnictwa to 50 zł.

– 10 czerwca zapraszamy na Rodziny Piknik Parafialny. Festynowi towarzyszyć będzie dobra muzyka wielu zespołów, wystąpi m. in. Beata Bednarz z zespołem i chórem oraz ks. Jakub Bartczak. Dzień wcześniej odbędą się warsztaty muzyczne, który poprowadzi Beata Bednarz dla chórów, które następnego dnia zaśpiewają na koncercie. Chętne zespoły, które chcą wziąć udział w warsztatach i koncercie mogą zapisywać się u o. Proboszcza. W celu przygotowania festynu zapraszamy Radę Parafialną i chętnych parafian na spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej. Wzorem lat ubiegłych proszę parafian o upieczenia ciast. Proszę zdeklarowanych parafian o zapisanie się wcześniej na listę ciast w zakrystii.

– Organizowany jest wyjazd wyłącznie dla mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd w dzień Ojca tj. w sobotę 23 czerwca o godz. 700. Koszt uczestnictwa to 65 zł.

Egzamin dla klas III gimn przed sakramentem bierzmowania będzie miał miejsce w dniach od 21-23 maja w zakrystii można zapisywać się na konkretną godzinę.

– Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

– W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Józef Wojciechowski, lat 88 z ul. Mickiewicza; + Elżbieta Gniewosz, lat 59 z ul. Krochmalna; + Wojciech Koczara, lat 77; z ul. Spółdzielcza; + Stanisław Golus, lat 76 z ul. Sikorskiego i + Robert Łabarewicz, lat 50 z ul. Armii Krajowej. Wieczny odpoczynek…