Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

 1. Przeżywamy dziś piątą Niedzielę Wielkiego Postu.
 • Dziś po Mszy św. o godz. 930 trzecia konferencja chrzcielna.
 • Zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. – Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.
 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa. Tego dnia swojej imieniny obchodzi br. Patryk Józef Zygarlicki. Ofiarujemy mu naszą modlitwę, a zarazem dziękujemy za posługę w naszej parafii. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy grupę mężczyzn „św. Józefa” oraz spotkanie w salce młodzieżowej.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na:
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowująca się do bierzmowania dla klas II gimnazjum w poniedziałek godz. 1715, a dla klas 7 we wtorek godz. 1715.
 • Spotkanie z braćmi klerykami Towarzystwo Przyjaciół Seminarium w Sali Matki Teresy w środę po Mszy św. wieczornej.
 • Nabożeństwa wielkopostne: W najbliższy piątek zapraszamy o godz. 1730 na śpiewaną Drogę Krzyżową „Ślad losu” w wykonaniu naszego chóru „za Tobą” wraz z zaproszonym chórem z Barda „Wiolinek”. Jednocześnie informujemy, że tego dnia nie planuje się innego nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii.
 • Parafia św. Mikołaja zaprasza do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w piątek na trasie z Głogowa do Sanktuarium w Jakubowie od godz. 2000. Więcej informacji na plakacie.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Ostatnia miesiąca, więc modlimy się za małżonków, którzy przeżywają w tym miesiącu jubileusze na Mszy św. o godz. 1230. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 1100.
 • Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie serdecznie zaprasza na comiesięczną prelekcję pracownika Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu Jerzego Rudnickiego pt. „Żołnierze 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w podziemiu antykomunistycznym 1944-1953”. Wykład odbędzie się 25 marca br.  w auli św. Gerarda i będzie poprzedzony Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 1230.
 • – Zapraszamy też na Wielkopostny koncert scholi „Klemensiątka” i chóru „Za Tobą” z udziałem gości specjalnych w niedzielę – 25.03 o godz. 1915. Będzie można również wesprzeć zespół „Klemensiątka” w nagraniu płyty.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 1500 przy kościele św. Maksymiliana zakończenie przy kościele na Koperniku.
 • W Niedzielę Palmową w kościele przeżywamy Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodzież na Modlitewny Wieczór Młodych w par. św. Mikołaja o godz. 1700. Więcej informacji na plakacie.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 9 kwietnia. Jest to również Dzień Świętości Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. Dlatego w najbliższą sobotę podczas wieczornej Mszy św. będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Specjalne deklaracje wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy, aby deklaracje przynieść na Msze św.
 • Przypominamy, że z soboty na niedzielę trzeba będzie zmienić czas na letni. Śpimy o godzinę krócej.
 1. Inne ogłoszenia:
 • W zakrystii, na furcie i sklepiku parafialnym są do nabycia świece Wielkanocne Caritas w cenie 15 zł. Po mszach w niedziele rozprowadzane przez młodzież. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej można składać produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących naszej parafii oraz dary na Ukrainę. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy ołtarzu MBNP.
 • Rekolekcje Biblijne w Paradyżu„Wszystko o Biblii” odbędą się w Paradyżu 7 kwietnia. A Konferencja „Biblia o Finansach” odbędzie się w Gimnazjum w Czerwieńsku 14 kwietnia. Zapisy do końca marca. Obóz biblijny dla dzieci w wieku 9-14 lat pod hasłem „ODKRYWCY 2018” odbędzie się w Złotym Stoku w dniach 3-12 lipca 2018 r. Zapisy już trwają, a szczegóły znajdują się na stronie internetowej ubiblijnieni.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 • W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Genowefa Marciniak, lat 91 z ul. Reja; + Janina Góral, lat 71 i + Wiesław Karwacki, lat 67 z pl. 1000-lecia; + Apolonia Swoszowska, lat 74 z ul. Spółdzielcza; + Wacława Garduła, lat 80 ul. Wojska Polskiego, + Janina Hanyrzewska, lat 92 z ul. Matejki i + Wacław Wojtukiewicz, lat 75 z ul. Głowackiego. Wieczny odpoczynek…