I.Dziś piąta niedziela Wielkanocy,
– Dziś druga katecheza z cyklu konferencji chrzcielnych po Mszy św. o godz. 930. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie chcą ochrzcić dziecko.
– Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie serdecznie zaprasza dziś na prelekcję w auli św. Gerarda pracownika Uniwersytetu Wrocławskiego  Pana Krzysztofa Łagojda p.t. „Życie w cieniu śmierci. Losy rodzin katyńskich w latach 1939-1989”. Wykład odbędzie się i będzie poprzedzony Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 1230.
– we wtorek rozpoczyna się maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie z wyjątkiem środy, niedziel i uroczystości o godz. 1800. W niedziele i uroczystości nabożeństwo o godz. 1730, zaś w środę połączone z Nieustanną Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
II. W tym tygodniu przypadają:
– pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
– z poniedziałku na wtorek o północy wyruszy z kościoła NMP Królowej Polski nocna pielgrzymka piesza do Jutrzenki Nadziei do Grodowca.
– we wtorek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
– w środę – swoje imieniny obchodzi o. Zygmunt Sołek. Drogiego solenizanta otoczmy naszą modlitwą życząc wielu łask Bożych w kapłańskim i zakonnym życiu.
– w czwartek – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Głównej Patronki Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. O godz. 1830 Msza Św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin oraz o powołania.
– w piątek Koronka, Msza św. o godz. 1500 w intencji chorych i ich rodzin, a z udziałem dzieci o godz. 1700 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pojednania od godz. 1500 do 1900.
– W sobotę Msza św. o godz. 730 w intencji wspólnoty Szkaplerza, a Mszą św. o godz. 1830 rozpocznie się wieczorne pierwszo sobotnie czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
III. Inne ogłoszenia
– Organizowana jest z naszej parafii dwudniowa pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II do Krakowa w celu odebrania Relikwii św. Jana Pawła II od kard. Stanisława Dziwisza, które zostaną wprowadzone do parafii 15 października i do Tuchowa na święcenia kapłańskie oraz na Jasną Górę na Pielgrzymkę młodych z Radiem Maryja. W dniach 25 i 26 maja br. Koszt 270 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św. do 20 maja. Szczegóły umieszczone są w gablocie.
– Organizowany jest wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na spotkanie młodych na polach lednickich, tzw. Lednicę. Wyjazd w sobotę 2 czerwca o godz. 700. Koszt uczestnictwa to 50 zł.
– Organizowany jest wyjazd wyłącznie dla mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd w dzień Ojca tj. w sobotę 23 czerwca o godz. 700. Koszt uczestnictwa to 65 zł.
– Najbliższe spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się dla klas II gim. w poniedziałek 7.05 a dla klas 7 Szkoły podstawowej tydzień później również w poniedziałek 14 maja.
– Egzamin dla klas III gim przed sakramentem bierzmowania będzie miał miejsce w dniach od 21-23 maja w zakrystii można zapisywać się na konkretną godzinę.
– Parafia Wniebowzięcia NMP w Głogowie zaprasza na Mszę św. w intencji Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin z okazji godności Osób z niepełnosprawnością intelektualną w przyszła niedzielę o godz. 1600.
– W przyszła niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 1230.
– Dziś nie zbieramy pieniędzy do puszki na Caritas.
– Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
– W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Teresa Karczewska, lat 84 z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek…