Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Witamy w naszej parafii misjonarza o. Mirosława Dawlewicza. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć materialnie misję w Pioniersku przez ofiarę składaną do puszki.
 • Dziś Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie serdecznie zaprasza na prelekcję w auli św. Gerarda pracownika IPN we Wrocławiu dr Andrzeja Olejniczka t. „Konstytucja 3 maja – niewykorzystana szansa na naprawę Rzeczypospolitej”. Wykład będzie poprzedzony Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 1230. Na Mszy św. o godz. 1230 modlimy się w intencji małżonków, którzy w maju przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie z wyjątkiem niedzieli o godz. 1800 (w środę połączone z Nieustanną Nowenną). W niedziele o godz. 1730.
 1. W tym tygodniu przypadają:
 • Pielgrzymów wybierających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne z przewodnikiem ks. Łukaszem Łaszkiewiczem w środę po Mszy św. wieczornej.
 • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 630, 800 i 900 – Celebrowana przez ks. biskupa Stefana Regmunta, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy i zakończy się w kościele Bożego Ciała. Po południu Msze św. o 1230, 1600 i 1800. Przypominamy że w tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, Ojczyzny i naszego miasta. Prosimy o udział w procesji: dzieci które w tym roku były do Pierwszej Komunii oraz Rocznicowe, dziewczynki sypiące kwiaty, Bielanki, ministrantów, wiernych niosących sztandary. Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie w naszej parafii procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy o godz. 1100. Niech nie zabraknie dziewczynek sypiących kwiaty, ministrantów, niosących sztandary i Panów niosących W księgarni parafialnej są do nabycia plakaty do przystrojenia okien.
 • Parafia św. Mikołaja zaprasza na Głogowski Wieczór Chwały w Boże Ciało o godz. 2000 na bulwarze nadodrzańskim. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. W tym dniu nie będzie comiesięcznej adoracji o wzrost wiary u małżonków w naszym kościele.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 • w piątek odwiedzimy chorych z Komunią Świętą od godz. 900. Po południu jak w każdy piątek Koronka, Msza św. o godz. 1500. Nie będzie Mszy o godz. 1700. W piątek w Oktawie Bożego Ciała zgodnie z uprawnieniem Proboszcza parafii udziela Proboszcz dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę Mszą św. o godz. 1830 rozpocznie się wieczorne pierwszo sobotnie czuwanie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 1. Inne ogłoszenia.
 • Organizowany jest wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na spotkanie młodych na polach lednickich, tzw. Lednicę. Wyjazd w sobotę 2 czerwca o godz. 700. Koszt uczestnictwa to 50 zł.
 • Organizowany jest wyjazd dla mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd 23 czerwca. Koszt uczestnictwa 65 zł.
 • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek przez Caritas Parafialne na ubogich naszej parafii. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 1230.
 • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.