Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018

 1. Dziś dziewiąta niedziela zwykła. Obchodzimy Święto Dziękczynienia. Dziś po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek przez Caritas Parafialne na ubogich naszej parafii. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 1230.
 2. W tym tygodniu przypadają:
 • Pierwszy czwartek miesiąca. Imieniny Wiesława Brody. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1830, podczas której będziemy modlić się za solenizanta.
 • W oktawie Bożego Ciała do piątku, do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcamy do udziału w procesji z Najśw. Sakramentem wokół kościoła po wieczornej Mszy św. Niech nie zabraknie dziewczynek sypiących kwiaty, ministrantów oraz niosących sztandary i baldachim. Od soboty zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych po wieczornej Mszy św.
 • Egzamin do bierzmowania dla klas 7 i II gimnazjum odbędzie się w dniach od 4 do 8 czerwca w sali Matki Teresy zapisy na konkretną godz. w zakrystii. Pierwsza próba liturgiczna przed sakramentem bierzmowania odbędzie się 14 czerwca o godz. 1915.
 • w środę zapraszamy Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Redemptorystów na spotkanie po Mszy św. wieczornej do sali Matki Teresy
 • W przyszłą niedziele zapraszamy na „Marsz dla Życia i Rodziny”, jego celem jest promowanie wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Zbiórka uczestników marszu planowana jest na godz. 1115 przy „Oknie życia” w Głogowskim Szpitalu Powiatowym i przejdzie ulicami Gomółki, Morcinka, Wojska Polskiego i Sikorskiego do naszego kościoła, gdzie o godz. 1230 będzie odprawiona msza św. Po Eucharystii zapraszamy na Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami. Gwiazdami pikniku będą: Paweł Zagumny – siatkarz, Mistrz Świata, wieczorem wystąpi Beata Bednarz z zespołem oraz chórem, z którym dzień wcześniej przeprowadzi warsztaty w auli Gerarda od godz. 1000. Będzie też wiele konkursów z licznymi nagrodami i smaczna regionalna kuchnia. Prosimy parafian o dostarczanie ciast do sali Matki Teresy w sobotę do godz. 1400. Obecnie zgłoszono 10 ciast. Przez zakup potraw wspieramy powstanie przedszkola przy naszej parafii. Z racji festynu parking przy kościele będzie czynny w przyszła niedzielę do godz. 1030, nie będzie Mszy św. o godz. 1100. Intencje z tej Mszy będą przeniesione na godz. 1230.
 • W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą zbierane na remont naszego kościoła oraz po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 1. Inne ogłoszenia.
 • Parafia NMP Królowej Polski w Głogowie organizuje wyjazd na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Rokitna w dniu 16 czerwca. Wyjazd z os. Kopernik o godz. 1030, koszt 30 zł.
 • Organizowany jest wyjazd dla mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd 23 czerwca o godz. 700. Koszt uczestnictwa 65 zł.
 • Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na 26 spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniu 8 lipca. Koszt przejazdu 65 zł. Zapisy w Biurze we wtorek i czwartek od g. 1600 i w niedzielę od g. 900do 1200.
 • Zapraszamy młodzież do udziału w Redemptorystowskich Dniach Młodzieży, które pod hasłem: „Głowa do góry” odbywać się będą w Tuchowie w dniach 9-14 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Michała i o. Stanisława do 15 czerwca włącznie.
 • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 • Na terenie przy kościele znaleziono obrączkę. Można ją odebrać u o. Proboszcza
 • W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Paweł Chruszcz, lat 42 z ul. Działkowej. Pogrzeb odbędzie we wtorek o g. 830 modlitwa różańcowa z obrzędami przed kremacją w kościele. Msza św. o godz. 1400 również w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…