Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

 1. Przeżywamy dziś czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, którą nazywamy „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości. Dziś w kościele św. Brata Alberta modlitwa uzdrowienia o godz. 1830.
 • Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, i dzieci z SP nr 2 i SP nr 8, które poprowadzi Mariusz Simonicz, Przełożony i Duszpasterz Akademicki z Wrocławia. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie i na stronie internetowej – Rekolekcje w tym roku przeżywamy razem z Odpustem ku czci św. Klemensa na Mszy św. z udziałem piekarzy o godz. 1230. Po Mszach św. będzie rozprowadzana książka za dobrowolną ofiarę o św. Klemensie. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Dziś po Mszy św. o godz. 930 druga konferencja chrzcielna, a za tydzień będzie ostatnia konferencja.
 • Zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. – Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszego kościoła.
 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek 5 rocznica wyboru na Stolice Piotrową papieża Franciszka. Polecajmy w modlitwach prosząc o Boże błogosł. i dobre owocne pontyfikatu.
 • W czwartek – święto św. Klemensa.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na:
 • Nabożeństwa wielkopostne: W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1500 z Koronką i Eucharystią prowadzone przez wspólnotę Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa, dla dzieci o godz. 1700 i o godz. 1800 dla dorosłych i młodzieży. Rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 1800 prosimy by przygotowała młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i rodziców na cykl warsztatów wykonywania ozdób świątecznych. Odbędzie się w czwartek od godz. 1600 do 1800 w auli św. Gerarda. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie.
 • Zapraszamy Towarzystwo Przyjaciół Seminarium na spotkanie w sali Matki Teresy w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w piątek o godz. 1930 w Fosie Miejskiej.
 • W sobotę odbędzie się rozpoczęcie I Synodu naszej diecezji. Rozpocznie się
  od Procesji o godz. 1400 z kościoła p.w. św. Józefa w Zielonej Górze do kościoła p.w. Ducha św. W procesji wezmą udział delegacje wyznaczonych parafii z relikwiarzami. Następnie Msza św. pod przewodnictwem Biskupa i sesja synodalna.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 930 zapraszamy na przedstawienie o Danucie Siedzikównie „Ince”, w wykonaniu Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. A w kościele na Koperniku chór „Beati Cantores” zapraszamy na koncert Pieśni Pasyjnej o godz. 1645.
 1. Inne ogłoszenia:
 • Papież Franciszek zatwierdził w środę, 7 marca dekret o heroiczności cnót
  Bernarda Łubieńskiego
  , polskiego redemptorysty. Od tej chwili przysługuje mu oficjalnie tytuł: Czcigodny Sługa Boży. To kluczowy moment w drodze do beatyfikacji o. Bernarda. Do ukończenia procesu potrzebny jest jeszcze cud za jego wstawiennictwem. Zachęcamy gorąco do ufnej modlitwy w tej intencji, aby Bóg zechciał potwierdzić jego świętość. W naszej świątyni będziemy modlić się o to szczególnie każdego 10-go dnia miesiąca. Więcej informacji o o.Bernardzie na stronie redemptor.pl
 • W zakrystii, na furcie i sklepiku parafialnym są do nabycia świece Wielkanocne Caritas w cenie 15 zł. Po mszach w niedziele rozprowadzane będą przez młodzież. Jest również wystawiony kosz przy ołtarzu Matki Bożej do którego można składać produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących oraz dary na Ukrainę. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Caritas naszej diecezji rozprowadza płyty CD z muzyką z filmu: „Dwie Korony”, opowiadające o życiu św. Maksymiliana. Ofiara dobrowolna jest cegiełką na powstające schronisko dla bezdomnych w Zielonej Górze.
 • Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej
  w dniach od 5 do 11 października. Koszt około 3700 zł przy liczbie
  40 pielgrzymów. Czas na zapisy przedłużamy do końca kwietnia. Zostało jeszcze 16 wolnych miejsc.
 • Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 • W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: + Bogusława Podhorodecka, lat 63 z al. Wolności. Wieczny odpoczynek…