Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – 22.04.2018

. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy dziś: 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele. Wszystkich Parafian zachęcamy do intensywniejszej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy również o modlitwie za kapłanów, którzy nam posługują głosząc Słowo Boże czy też udzielając sakramentów świętych.

– Dziś po Mszy św. o godz. 930pierwsza katecheza z cyklu konferencji chrzcielnych. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie chcą ochrzcić dziecko.

  1. W tym tygodniu przypadają:

– w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha Bp. i Męczennika, głównego Patrona Polski.

– w środę – święto św. Marka Ewangelisty

– w czwartek – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wzrost wiary małżonków, która odbędzie się po Mszy św. wieczornej.

– w piątek – duszpasterze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 900.

III. Inne ogłoszenia

W przyszłą niedzielę, 29 kwietnia, Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie zaprasza na Mszę św. w int. Ojczyzny o godz. 1230; Po Mszy św. w Auli św. Gerarda wykład na temat: „Życie w cieniu śmierci. Losy rodzin katyńskich w latach 1939-1989”, który wygłosi Pan Krzysztof Łagojda z Uniwersytetu we Wrocławiu.

– Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 5 do 11 października. Szczegóły pielgrzymki – w gablocie ogłoszeń.

– W dalszym ciągu kontynuowana jest zbiórka przyborów szkolnych, artykułów higienicznych i zabawki dla polskich dzieci z parafii w Mościskach i Borysławiu na Ukrainie. Kosz wystawiony jest przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

  1. Zachęcamy do lektury nowych numerów tygodnika „Niedziela” oraz „Gość niedzielny”.

W sklepiku parafialnym polecamy także różne pozycje książkowe, Pismo św., modlitewniki, dewocjonalia czy też pamiątki okolicznościowe.

  1. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności:

+ Marian Dudek, l. 80, z Al. Wolności;

+ Tadeusz Maj, l. 71, z ul. Armii Krajowej;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Życzymy dobrego tygodnia, błogosławieństwa w codziennych trudach i obowiązkach.

 

 Modlitwa Pawła VI o nowe powołania

O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić łowcami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych i uczyń ich swoimi naśladowcami i swoimi sługami. Spraw, by pragnęli tak jak Ty, powszechnego odkupienia, dla którego ustawicznie ponawiasz na ołtarzu swoją ofiarę.

Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi takie horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by odpowiadając na Twoje wołanie, przedłużali tu, na ziemi, Twoją misję, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata.

Rozszerz, Panie, Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych, i wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddania się służbie Kościoła oraz braci potrzebujących pomocy i miłości.

Amen.