Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 16.12.2018

  1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, będą zbierane również ofiary do puszek na misje oraz harcerze będą rozprowadzać pierniki i sianko.
  • Dziś zapraszamy na Charytatywny Jarmark pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa organizowany przez Szkołę PASCAL w Głogowie w auli św. Gerarda od godz. 1600 do godz. 1930. Podczas Jarmarku, do puszek Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna na rzecz Artura Młodawskiego oraz Agnieszki Kaczmarek, a w przyszłą niedzielę pod kościołem Stowarzyszenie: A jutro?” i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 będą zbierać ofiary na 4 letniego Adama (syna nauczyciela), który walczy z nowotworem.
  1. W tym tygodniu zapraszamy:
  • Rekolekcje adwentowe, które głosi Marcin Klamka. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych od poniedziałku do środy o godz. 630 (Msza św. roratnia), 800 i 1830, a dla dzieci o godz. 1700. Sakrament Pojednania w czasie rekolekcji będzie sprawowany w środę w godz. 730 – 830 oraz godz. 1630 – 1830. Nie odkładajmy spowiedzi na później. Program rekolekcji został wywieszony na tablicy ogłoszeń. Dziś po Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na misje. Program rekolekcji.
  • Pierwszy rok przygotowujący się do Sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania: I grupa w poniedziałek, II grupa we wtorek od godz. 1715.
  • Msza św. Roratnia ostatnia z udziałem dzieci w czwartek o godz. 1700.
  • Spowiedź przed świąteczna w naszym kościele będzie w piątek od godz. 1500 do 1900 oraz w sobotę (22 grudnia) w godz. od 630 do 1000 i od 1600 do 1900. Proszę nie odkładać spowiedzi na niedzielę.
  • W sobotę będzie dekorowany kościół dlatego nie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy chętnych mężczyzn szczególnie do stawiania choinek i budowy szopki, a chętną młodzież prosimy o pomoc w dekoracji od godz. 1000. We wtorek kancelaria parafialna będzie czynna tylko do południa.
  • Wigilijna wieczerza dla wszystkich bezdomnych z terenu całego powiatu odbędzie się w piątek 21 grudnia o godz. 1300 w Auli św. Gerarda.
  1. Inne ogłoszenia.
  • Świece wigilijne „Caritas Polska” są do nabycia w sklepiku, w zakrystii i na furcie w cenie 6 zł oraz opłatki na stół wigilijny. Po Mszach w niedziele rozprowadzane będą przez młodzież. Do środy włącznie jest wystawiony kosz przy ołtarzu Matki Bożej na produkty spożywcze dla najuboższych z naszej parafii.
  • Przed kościołem do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny”
   i „Niedziela”.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Alina Jędrusiak, lat 84
   z ul. Przemysłowa; + Jadwiga Urbaniak, lat 67 z ul. Matejki; + Zdzisław Kluza, lat 71 z ul. Lompy i + Władysław Kaleta, lat 72 z ul. Armii Krajowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…