Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 maja br. został powołany Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Głogowie. Jego zadaniem jest przygotowanie i przeprowadzenie „Marszu Dla Życia i Rodziny” w Głogowie, który 10 czerwca br. przejdzie ulicami miasta. Natomiast jego celem jest promowanie wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. W skład Komitetu weszły parafie rzymskokatolickie Głogowa oraz Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie. Zbiórka uczestników marszu planowana jest na godz. 11.15 przy „Oknie życia” w Głogowskim Szpitalu Powiatowym i przejdzie ulicami Gomółki, Morcinka, Wojska Polskiego i Sikorskiego do kościoła pw. św. Klemensa, gdzie o godz. 12.30 będzie odprawiona msza św. Najważniejszym punktem marszu będzie przyjęcie przez uczestników „Deklaracji na rzecz Życia i Rodziny”. Po mszy św. Redemptoryści serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami, a jego gwiazdą będzie Beata Bednarz, ks. Jakub Bartczak

W tym dniu bądźmy wszyscy razem i zamanifestujmy przywiązanie do największych wartości dla każdego chrześcijanina jakim jest obrona życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Jednocześnie nadmieniamy, że naszym marszem włączamy się do ogólnopolskiej inicjatywy, gdyż 10 czerwca odbędą się one w stu kilkudziesięciu miastach w Polsce.