Rozpoczęło się kolejne Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej, tym razem w Granadzie w dniach 25-29 lipca 2018 r. Bierze w nim udział 80 młodych osób z Polski.

Grupa wyruszyła już w niedzielę, 22 lipca z Torunia i Wrocławia autokarem, by dotrzeć w poniedziałek wieczorem do Lourdes. Po całodniowym pobycie we wtorek w sanktuarium i modlitwie wyjechała do Granady w hiszpańskiej Andaluzji, by dołączyć do ok. 700 młodzieży redemptorystowskiej z całej Europy, gdzie pod hasłem „All Together – Wszyscy Razem” odbywa się kolejne jej spotkanie (organizowane raz na kilka lat).

W spotkaniu bierze udział młodzież z Hiszpanii (około połowy uczestników), z Polski (druga najliczniejsza grupa), Rosji (nasza Regia św. Gerarda), Ukrainy, Słowacji, Albanii, Austrii, Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii.

Uczestnicy z Polski pochodzą z naszych parafii w Szczecinku, Gdyni, Elblągu, Toruniu, Głogowie, Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie i Tuchowie. Towarzyszy im 5 ojców, 2 kleryków i jeden postulant, który w międzyczasie wstąpił właśnie do naszego Zgromadzenia.

Trasa podróży biegnie przez Lourdes do Granady i z powrotem przez Barcelonę, Awinion i La Salette. Powrócą do Polski 2 sierpnia.

W tym spotkaniu uczestniczą nasi lektorzy i ministranci Krzysztof Kukła, Mikołaj i Michał Serafin, oraz dwóch uczniów 1 LO Łukasz Kozakiewicz i Daniel Nowak oraz O.Michał Wielgus  😉

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Granada

Więcej zdjęć i regularnych informacji na: facebook.com/Redemptorysci

źródło: https://www.redemptor.pl/granada-80-osob-z-polski-na-spotkaniu-mlodziezy