W 2018 r. wspólnota Redemptorystów i nasza parafia św. Klemensa w Głogowie obchodzi 90 rocznicę poświęcenia kościoła i 60 lat istnienia parafii. W ramach przygotowań parafia i wspólnota podjęli się remontu kościoła.

Prace remontowe rozpoczęły się dwa lata temu od gromadzenia potrzebnych środków na remont posadzki przez ówczesnego Proboszcza o. Ludwika Obala CSsR. Realizacji projektu posadzki stworzonego przez p. Piotra Kukłę, podjęło się Przedsiębiorstwo Kamieniarskie WOLSKI z Czorsztyna, Kluszkowce w lipcu br. Kamień Astoria Gold został sprowadzony z Indii przez Firmę Granix. Podjęto się również polerowania granitu i malowania w prezbiterium oraz w kaplicy adoracji, w której pojawią się jeszcze relikwie św. Jana Pawła II.

Dzięki ofiarności parafian mogliśmy sobie także pozwolić na sprowadzenie w bardzo dobrym stanie, z prywatnego muzeum organowego w Szwajcarii, 17-głosowych organów z 1969 roku, które w 2002 roku zostały zakupione do muzeum.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania prac: o. Kazimierzowi Piotrowskiemu CSsR – Ekonomowi Prowincji za pomoc w sprowadzeniu kamienia, o. Tomaszowi Jaroszowi CSsR za pomoc w odnalezieniu organów i organomistrzowi z Krakowa, p. Lechowi Skoczylasowi, który przeprowadził rozbiórkę organów w Szwajcarii i zamontował je w kościele.

o. Łukasz Wójcik CSsR, Proboszcz